Stalo se tak v noci z neděle 28. února na pondělí. Svou první sošku Leonardo dostal za obrovské fyzické nasazení při ztvárnění role Hugha Glasse ve filmu Alejandra Gonzálese Iñárritu REVENANT: ZMRTVÝCHVSTÁNÍ.

Film se americké akademii líbil natolik, že ocenila i režiséra Iñárritu Oscarem za režii filmu Revenant. Již ve středu zhlédli tuto parádní filmovou podívanou návštěvníci Biografu Český Ráj.

Oscara za nejlepší zahraniční film dostal maďarský SAULŮV SYN režiséra Laszla Nemese, na tento film přijďte do biografu v úterý 15. března od 19.30.
A nejen v zámoří rozdávají ceny, ale již tuto sobotu se budou předávat ceny České filmové a televizní akademie Český Lev. Většinu filmů jste měli možnost v našem biografu vidět.

Hojně nominovanou drama komedii Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově před pár dny… A přeci jen máme horké želízko v ohni. Tím je drama Jana Prušinovského KOBRY A UŽOVKY, kde herecky excelují bratři Hádkové. Tomuto na české poměry scénáristicky výjimečnému filmu moc fandíme a rozhodli jsme se zcela mimořádně reprízovat hned po předávání Českých Lvů, a to v neděli 6. března v 17.30.

Březnový program je nabitý a kompletní ho naleznete na našem webu www.biografjcin.cz    Michal Miškovský