Jičínsko - Vzduchem budou létat nože

Veliš – V sobotu se v kulturním domě ve Veliši uskuteční sedmý ročník závodů v hodu nožem a tomahawkem a první ročník závodu ve střelbě lukem bez mířidel. Závody v hodu nožem a tomahawkem začnou v 9 hodin a potrvají do 18 hodin. Lukostřelecké závody kolem 20. hodiny. Účast na závodech přislíbili medailisté z posledního mistrovství Evropy a kompletní česká vrhačská elita. Informace na telefonním čísle 608 818 086 nebo na www.vrhaci-naja.cz.

Pecka – Masopustní průvod projde tuto sobotu Peckou. Sraz je ve 14 hodin u kostela sv. Bartoloměje. Nebude chybět živá muzika, dobroty ze zabijačky a po průvodu čeká maškary i přihlížející posezení v sále hasičské zbrojnice.

Sobotka - Město Sobotka zve na slavnostní setkání zastupitelstva města Sobotka, spojené s oceněním významných osobností. Při této příležitosti proběhne křest 2. dílu knihy Malé dějiny Sobotecka archiváře a soboteckého patriota, prom. historika Karola Bílka. Akce se uskuteční v sobotu 22. února od 14 hodin v sále sobotecké spořitelny.

Svitavsko - Filmová cesta za dobrodružstvím

Svitavy – Milovníci divoké přírody a extrémních zážitků si v sobotu přijdou na své. V klubu Tyjátr se koná festival Expediční kamera, který je přehlídkou nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezony. Vybrané snímky vítězily na  mezinárodních filmových festivalech. Projekce začíná v 18 hodin.

Orlickoústecko - Masopustní průvod projde obcemi s muzikou

Orlickoústecko – Obce na Orlickoústecku ožijí v sobotu masopustními průvody. Bohatý doprovodný program bude mít v Rudolticích, kde začne už v 9.30 hodin. Průvod doprovázený dechovou kapelou Letohradská 13 a s koňským spřežením vyrazí na cestu obcí v 11.30 hodin. V Žamberku se sejdou masky v 10 hodin před radnicí, masopustní průvod projde ulicemi města a skončí na parkovišti u muzea. Masopustem ožijí i Libchavy, průvod odstartuje od Evromatu v Horních Libchavách v 10 hodin.

Jablonné n. O. – V sále kina se v sobotu od 14 hodin uskuteční filmový festival o dobrodružství, divoké přírodě a extrémních zážitcích Expediční kamera 2014. Cestopisná společnost Světakraj nabídne promítání dobrodružných filmů i setkání se vzácnými hosty, například mořeplavcem Rudolfem Krautschneiderem.

Dolní Dobrouč – Zdejší kinosál ožije v sobotu od 14 hodin šestým ročníkem festivalu leteckých filmů Mít křídla, který pořádá letohradský Spolek přátel vzduchoplavby. Na programu bude tentokrát beseda s Vlastou Šiškovou, místopředsedkyní Sdružení čs. zahraničních letců 1939 – 1945 RAF.

Chrudimsko  - Skauti zvou na ples, muzeum na pohádku

Skuteč – V pátek od 20 hodin se v Kulturním klubu Skuteč koná skautský ples. Bavit se a tančit můžete při hudební produkci skupiny Artur.

Chrudim – Pohádka o vdavekchtivé Ježibabě Bzince, Hejkalovi, Kašpárkovi, Kalupince a houbách v podání Jiřího Polehni začíná v sobotu v 15 hodin v Muzeu loutkářských kultur.  Představení trvá  40 minut.

Pardubicko - Mašinky se na zámku rozjedou naposledy

Pardubice – Milovníci železnic mají o víkendu poslední možnost navštívit výstavu Království mašinek. V rytířských sálech pardubického zámku se uskuteční derniéra pod názvem Dny zahradní železnice.

Holice – Středoevropská výstava králíků se koná v sobotu od osmi do šestnácti hodin v holickém výstavním areálu. Chovatelé z České republiky, Slovenska, Německa, Rakouska a Polska vystaví několik stovek králíků.

Královehradecko - Do Bia Central tentokrát za muzikou

Hradec Králové – Máte rádi muziku? Můžete si na zajít do hradeckého Bia Central. V pátek tam bude hrát kapela Insania. Sekundovat jí budou  skupiny Mahoganyo  a Butterfly Killerss. Začíná se v 19 hodin.

Nový Bydžov – Odpoledne pro rodiny s dětmi si můžete užít v sobotu v Balounkově vile a v Klubu Mekka. Začíná se ve 13.30 hodin. Název akce zní zasněžené sobotní odpoledne se sněhulákem. Protože zřejmě sníh nebude, program se bude odehrávat v prostorách vily.

Rychnovsko - Na zimním stadionu už připravili košťata

Opočno – Díváte se v televizi na curling? A máte pocit, že byste si tento sport sami rádi vyzkoušeli? V sobotu máte jedinečnou šanci zahrát si curling a zkusit „zametat" košťaty na ledě na místním zimním stadionu. Den otevřených dveří pořádá curlingový klub RIPER ve spolupráci s Českým svazem curlingu a městem Opočno od 12 do 16 hodin. S sebou si vezměte jen čistou obuv na přezutí.

Náchodsko - Pro slepice přijeďte do Skalice

Česká Skalice – V chovatelském areálu v Jiráskově ulici proběhne tento víkend Jarní výstava králíků, holubů a drůbeže s možností nákupu chovných zvířat a chovatelských potřeb. Otevřena bude vždy od 8 hodin, v sobotu do 16 a v neděli do 11 hodin. Občerstvení zajištěno.

Červený Kostelec – Druhá veřejná dražba předmětů věnovaných na výstavu Věc mně nejmilejší se koná v sobotu v 17.30 hodin v malém sále Divadla J. K. Tyla. V doprovodném programu zahraje Petr Máslo a pobaví vás dražitel Vlastimil Klepáček. Výtěžek bude použit na činnost dětských oddílů Šotek a Kadet.

Police nad Metují – Večer plný Nepálu se uskuteční v neděli od 17 hodin v Kolárově divadle. Tajemnou vzdálenou zemi viděnou rozdílným pohledem představí tři poličtí rodáci: člen horolezecké expedice Jaroslav King Seifert, účastník náročného treku v oblasti Everestu Jiří Gloser a cestovatel David Puschmann. Celým večerem mluveným slovem provede jedna z našich nejlepších horolezkyň Alena Čepelková – Stehlíková. Moderátorka vzpomene mimo jiné i na rok 1984, kdy byla spolu s polickým horolezcem Miroslavem Šmídem členkou expedice na Dhaulagiri.

Trutnovsko - Červená karkulka s Drakem v Uffu

Trutnov – Pohádku O Červené karkulce nabídne v neděli Společenské centrum Uffo. Interaktivní projekt hravou formou vysvětlí, co je divadlo a jaké profese se podílejí na vzniku představení. Děti vstoupí do rolí z Červené karkulky a poznají divadelní práci zvenku i zevnitř. Vyvrcholením programu je představení Červená karkulka v podání Divadla Drak. Začátek je v 15 a 17 hodin.