Jičínsko - Plesová dekorace – kádě plné ryb

Valdice – V kulturním domě ve Valdicích se v sobotu koná Rybářský ples. Začíná v 19.30 hodin a za hudebními nástroji se vystřídají skupiny Cargo a Levou rukou. Samozřejmě nebudou chybět ryby. Autobusová doprava je z Jičína do Valdic na ples zajištěna, bližší info na www.mocrsjicin.

Libošovice – Obecní úřad Libošovice a Knihovna Antonína Bocha srdečně zvou v sobotu v 16 hodin do místní knihovny na slavnostní uvedení nové knihy historika a archiváře Karola Bílka Malé dějiny Sobotecka, 2. díl, spojené s prodejem knihy a autogramiádou.

Butoves – Výbor ZO SPCCH Jičín zve své členy a příznivce na vítání roku 2014, které se uskuteční v sobotu v 15 hodin v restauraci Butovanka.  (aja)

Svitavsko - Amatérští výtvarníci budou sbírat body

Svitavy – Muzejníci zvou amatérské výtvarníky ze Svitavska na poradenský den. V městském muzeu se setkají malíři, řezbáři, sochaři či keramici, kteří mají zájem, aby jejich díla posoudil odborník. Letos si je prohlédne akademický malíř Petr Kmošek, pedagog a spisovatel. Každému řekne svůj názor a zároveň doporučí, které výtvarné práce budou vystaveny v letošní expozici Přehlídka 2014. Na setkání s výtvarníky se může přijít podívat kdokoli. Poradenský den v muzeu se koná v sobotu od 10 hodin.

Orlickoústecko - Děti přivítá Arabela s Rumburakem

Výprachtice, Vysoké Mýto – Výprachtický sál bude v neděli od 14 hodin patřit Dětskému maškarnímu karnevalu, připraveny budou hry a soutěže, vyhodnocení masek, kolo štěstí, občerstvení všeho druhu, tombola. O hudbu se postará DJ Standa. Ve stejný den i čas se koná Dětský karneval v M-klubu ve Vysokém Mýtě. Tentokrát se na masky těší princezna Arabela s Rumburakem a dalšími pohádkovými bytostmi. Účastníci si zatančí, zasoutěží a čekají je i drobné sladkosti.

Chrudimsko - Jak se žilo v dobách praotce Čecha?

Chrudim – V sobotu v 15 hodin můžete v Muzeu loutkářských kultur zhlédnout loutkový příběh na motivy spisů Dalimila a Aloise Jiráska. Jak se žilo v dobách praotce Čecha? Byl Bivoj jak párátko a Libuše jen krásná? Jak vysoko musel Šemík vyskočit přes vyšehradské zdivo? Otázek je mnoho, ale archivy vydají svá tajemství… Po představení následuje výtvarná dílna pro děti.

Pardubicko - Festival smíchu začíná MikulášemGrand festival smíchu 2013 zahájila podle zvyku klaunská rodinka a dětíííí

Pardubice – Prologem začne letošní Grand Festival smíchu ve Východočeském divadle v Pardubicích. Prvním nesoutěžním představením budou Mikulášovy patálie pražského Divadla v Celetné. Představení začíná v neděli od 17 hodin. V komediálním příběhu nezbedného Mikuláše a jeho kamarádů hrají M. Ruml, M. Steinmasslová, P. Lněnička a další.

Trutnovsko - Řemeslný workshop ukáže, jak se co dělá

Dvůr Králové – Již třetí ročník řemeslných workshopů se uskuteční v sobotu od 14 hodin v Domě dětí a mládeže Jednička. Připraveny jsou ukázky tradičních i novodobých technik a v otevřených dílnách si mohou zájemci vyzkoušet činnosti, které je zaujmou.

Rychnovsko - Doudlebský zámek hostí farmářský trh

Doudleby nad Orlicí – I letos budou na doudlebském zámku pokračovat oblíbené farmářské trhy. První se koná již tuto neděli od 10 do 15 hodin. Budete mít možnost nakoupit výrobky z farem a zahrádek, řemeslné výrobky a samozřejmě nebude chybět stánek s grilovanými klobásami a občerstvením. Ohřát se můžete při kávě nebo čaji v zámecké kavárně.

Náchodsko - Nejlepší dřevorubci položí velikány přesně

Adršpach  –  Šestý ročník oblíbeného klání Dřevorubec roku Adršpach 2014 se koná v sobotu v Dolním Adršpachu za hlavním parkovištěm. Soutěžit se bude v disciplínách jako výměna řetězu, štípání, přesekávání, odvětvování a v královské disciplíně kácení na přesnost. Začátek závodů je v 10 hodin. Diváky čekají soutěž ve štípání, projížďky terénním vozem, ukázky dřevosochařství, výstava historických pil či terénních vozů nebo ukázky přibližování koněm. Závody zakončí dřevorubecké posezení s taneční zábavou v Hotelu Skalní Město.

Janovičky u Broumova – Svaz sportu psích spřežení a M.C. Metuje Červený Kostelec pořádají 12. ročník závodů psích spřežení mistrovství České republiky Kendy´s Cross Country MID Janovičky 2014, které se uskuteční o tomto víkendu. Začátek závodů je po oba dva dny vždy v 10 hodin. Délka tratě je 32,3 kilometru a vede po lesních cestách technicky náročným kopcovitým terénem. V sobotu večer se uskuteční tradiční rockotéka a projekce filmů s tematikou závodů psích spřežení. V případě špatných sněhových podmínek se závod bude konat na kárách.  ⋌(mt)

Královehradecko - Neděle bude patřit karnevaluKarneval s Večerníčkem v pelhřimovském Máji

Hradec Králové – V neděli zažije Adalbertinum Velký dětský karneval. Na programu jsou písničky, soutěže, tanečky… Zlatým hřebem bude defilé masek. Karneval začíná v 15 hodin.

Hradec Králové – V sobotu od 20 hodin začne v Aldisu 13. královéhradecký městský ples. Ples otevře Pirate swing band se svými sólisty. O předtančení se postarají MTC Krok, T-BASS a Bonstep. Malý sál nabídne Blue band a Dělovou kouli. Labský sál ovládne Duo Scarabeus, ve foyer vystoupí kapela Navostro.

Dohalice – V sobotu ve 14 hodin se v Dohalicích rozpoutá již jedenáctá bitva barbarů proti rytířům. Letos bude pokračovat příběh cyklu Dračí setba. Představí se bojovníci z různých období. Boj trvá kolem dvaceti minut.