První jičínský festival vín se odehrál mezi zámeckými zdmi přímo na nádvořích Valdštejnského zámku. Kdyby byl vévoda Valdštejn mezi živými, určitě by pestrou nabídkou moku a jídla nepohrdl tak jako jeho lid, který se tu celý den veselil.

„Hlavním důvodem byl zájem vinařství o prezentaci při jarním food festivalu, všem jsme ovšem nemohli vyhovět, a tak jsme se rozhodli uspořádat první festival vína," vysvětluje Petr Knápek důvody, které ho i s jeho kolegy přivedly k organizaci akce, na kterou měli všichni vstup zdarma.

Příchozí si pouze zakoupili degustační žetony, které proměnili za vína rozmanitých značek. Degustaci doprovázel celodenní program, ve kterém vystoupili žáci zdejší umělecké školy, cimbálovka z Liberce a Pavel Kozák se svými svěřenci z novopacké školy gastronomie, který se snažil návštěvníkům vštípit, jak správně otevřít víno i sekt.

„Lidé si akci chválí, oceňují i to, že mají k vínu co zakousnout, myslím si, že se jim tu líbí," hodnotí Knápek zámecké ochutnávání, které prý bude mít pokračování a mělo by se změnit v podzimní tradici. „Víno mám rád, i když nejsem žádný znalec. Ale rád ochutnávám především bílé," netají Knápek svůj vztah k voňavému moku.