Jednou z prvních „vlašťovek", které ohlásily blížící se svátky, byl vánoční koncert, který nabídl zajímavé spojení profesionálního zpěváka a místního dětského sboru.

Pěvecký sbor Carpe diem zazpíval společně s Pavlem Novákem několik písní z jeho CD vydaného v roce 2012 pod názvem Vánoce. Na koncertě zazněly i tradiční české vánoční koledy. Pěvecký sbor se také prezentoval ukázkou ze svého repertoáru.

Společnému vystoupení předcházela pouze krátká zkouška v den koncertu. I to ale stačilo, aby členky sboru skvěle zvládly určené party. Zpěvák a další členové kapely ocenili jejich profesionální přípravu. Pozitivní vánoční atmosféra pak byla znát i na divácích, kdy se v mnoha písních přidali se svým zpěvem. Pavel Novák a vedoucí sboru Jana Machková si přislíbili další spolupráci na kterou se již nyní všichni těší.

„I když jsem byl asi nejvíce nervózní já, tak jsem stále všechny obcházel a cpal jim do hlavy, že si jdeme koncert užít a ne se nervovat. První moje slova po vstupu do šatny byla: Ahoj, jsem Pavel Novák a dnes si všichni tykáme, jasné? Naše pocity přeneseme na posluchače a oni si to užijí také. Podle prvních reakcí se nám to podařilo. Mně spadl Mount Everest ze srdce," komentoval koncert na svých webových stránkách Pavel Novák.

V minulých letech pěvecký sbor vystupoval na vánočním koncertě s Jankem Ledeckým nebo s Big Bandem Dvorský. V předvánočním čase je ještě představí na několika vánočních koncertech, například na Královédvorských Vánocích v Hankově domě, v Domě s pečovatelskou službou nebo na Adventním koncertě ZUŠ v kostele sv. Jana Křtitele.

Děti ze Základní umělecké školy R. A. Dvorského se zapojí příští středu také do naší akce Česko zpívá koledy s Deníkem, která se uskuteční od 18 hodin v královédvorské zoologické zahradě. V zoo se bude zpívat za hlavním vchodem u dětského hřiště.