U příležitosti jeho 80. narozenin se v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně koná výstava s názvem "Petr Heber: Objekty“. Retrospektivně pojatá výstava mapuje tvorbu Petra Hebera od samých začátků, tedy od roku 1964 až do současnosti. Výstavou provedla kurátorka a kunsthistorička Jana Schlesingerová.

"Petr Heber vytváří objekty ze starých a vysloužilých předmětů. Jako dlouholetý restaurátor a konzervátor starožitného nábytku má vřelý vztah ke všem starým věcem, a hlavně k poctivé řemeslné práci. Svojí tvorbou tak stírá hranici mezi uměním a řemeslem. Ke svému uměleckému vyjádření používá nejčastěji kov, dřevo a kámen, ale také rozmanité předměty z běžného života, které by jinak skončily na skládce. Recyklováním zdánlivě nepotřebných věcí do nových prostorových kompozic vytváří unikátní artefakty. Vznikly tak například dnes již proslulé motorky, roboti, nebo fantaskní zvířecí či figurální plastiky," popisuje výstavu Schlesingerová.

Součástí výstavy, která potrvá do 5. června, je setkání s Petrem Heberem, které se uskuteční v sobotu 14. května od 14 hodin.