Letošní motto zní Čti, žij zdravě! K akci se přihlásila řada zařízení v regionu, snad nejpoutavější program přináší Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně. Ta v tomto týdnu navíc nabízí registraci nových čtenářů zdarma, odpuštění poplatků za upomínky, a poskytuje informace o obsluze katalogu a on-line čtenářských karet.

V pondělí otevřela klub pro mládež Free time. V úterý zahájila počítačové kurzy nejen pro seniory. Na středu naplánovala besedu s ilustrátorkou Ludmilou Markovovou – Lojdovou, praneteří posledního lidického faráře P. Josefa Štemberky. Setkání začíná v 17.15 hodin. Čteme všichni – vypráví jen někdo – to je téma čtvrtečního dopoledního setkání dětí v jičínské knihovně. Odpoledne od 15 hodin se mohou příchozí těšit na přednášku Miroslava Holuba Životospráva – cesta ke zdraví.

Na zdraví!
Stáňa Benešová z novopacké knihovny pozvala v úterý na besedu cyklistu Františka Šestáka a ve čtvrtek se již po osmé koná degustace vín s literárními ukázkami. A to je všechno také vlastně o zdraví. „Pro děti máme dopoledne lekce informační výchovy a chystáme výstavu Blanky Křižkové na téma paličkované obrázky a akvarely," popisuje Stáňa Benešová.

V libáňské knihovně v rámci Týdne knihoven přijede v pátek na besedu se žáky ZŠ a MŠ Libáň šéfredaktor časopisu ABC, spisovatel a publicista Zdeněk Ležák.

Na své příznivce nezapomněla ani hořická knihovna a přispěchala s řadou akcí – dramatickou dílnou Lucie Mecové, setkání s knihou Jiřího Trnky Zahrada. Jak to bylo s Hloupežníky, tento pořad je nachystán dnes od 9 hodin. Dospělým je určena beseda o současné literatuře i cestopisná přednáška. A všem registrace nových čtenářů do konce kalendářního roku zdarma a amnestie dlužníků za upomínky.

Provázkiáda
I Městská knihovna Kopidlno se opět připojí k celorepublikové akci Týden knihoven. „Tak jako v předcházejících letech opět proběhne oblíbená

Provázkiáda. To je možnost projevit vztah ke knihovně tím, že příchozí navážou jakékoliv provázky. Ty se pak mohou různě vyzdobit, například lístečky s odpovědí na otázku Co mně schází v naší knihovně? Sto důvodů, proč mít rád svou knihovnu. Dále mají možnost noví čtenáři využít registraci do konce roku 2012 zdarma," popisuje nabídku knihovnice Romana Komárková.

Registrace nových čtenářů zdarma, amnestie na upomínky, kurz počítačové gramotnosti pro seniory, to všechno mají nachystáno v železnické knihovně .

Týden knihoven

Sekce veřejných knihoven SKIP vyhlásila 16. ročník celostátní akce Týden knihoven. Letošní motto zní ČTI, ŽIJ ZDRAVĚ! Letos chce více propagovat služby lékařských knihoven ve spolupráci s Národní lékařskou knihovnou a Klubem lékařských knihoven SKIP, oslovila ke spolupráci tvůrce portálu Bibliohelp a bude nabízet čtenářům témata jako např. biblioterapie, zdravý životní styl atd.