„Výhradně instrumentální Ostaš spojuje řadu hudebních žánrů (jazz, rock, barokní a keltskou hudbu) do neuvěřitelně silného a posluchačsky příjemného celku, který je zvýrazňován vysokou kvalitou muzikantů kapely,“ uvedl Pavel Bureš, majitel firmy KaB Music. Například baskytarista Tomáš Katschner, kapelník skupiny, vystupoval mimoto s takovými hudebníky, jako jsou Bobby Houda, Luboš Andršt či Ramblin Rex. Dalšími členy jsou klávesista Michal Koudelka, bubeník Radek Mikeš a nový klávesista Václav Kramář.
Kvalita a originalita kapely, jejíž zatím jediné CD vydala jičínská firma KaB Music, se pomalu, ale jistě šíří i za hranice naší vlasti. Skupina již úspěšně vystupovala v Polsku, Německu nebo ve Francii, kam se letos v dubnu vrátila již potřetí.

Pozvání centra

„Na pozvání Českého centra vystoupila skupina 27. dubna v pařížském Paris-Prague Jazz Clubu. Zahrála svůj již klasický repertoár, známý např. z koncertů na festivalu Jičín – město pohádky či z vystoupení na jičínské bráně. Obecenstvo, tvořené jak Francouzi či Američany, tak Čechy pobývajícími ve Francii, kteří se v klubu pravidelně scházejí na různých kulturních akcích, v závěru aplaudovalo a Ostaš několikrát přimělo k přídavku. Koncert byl tedy opět velmi úspěšný, sklidil zasloužené uznání a pozvání na další vystoupení,“ sdělil Pavel Bureš, který se zájezdu zúčastnil.
Opět se ukázalo, jakou devízu máme v kultuře a lidech, kteří ji dovedou podporovat. Hudba našich muzikantů byla vynikající vizitkou našeho regionu a vzhledem k tomu, že se jednalo o pozvání, tak prakticky bez větších finančních nákladů.
Paris-Prague Jazz Club je známý nejen kvalitou nabízené hudební produkce, ale pro české návštěvníky též tím, že je zde k dostání patrně nejlevnější pivo v celé Paříži.
„Pokud byste ho chtěli při své cestě do Paříže navštívit, naleznete jej přímo v centru kousek od stanice metra Saint-Germain-Des-Pres v ulici Bonaparte hned vedle českého konzulátu. Jeho program je k dispozici na internetu,“ doplnil informace Pavel Bureš.