Nápad se zrodil v hlavě kolegy Lukáše Lepšíka. Ač jsme od sebe věkově pár let, oba pamatujeme slávu zdejšího vesnického areálu, a tak jsme si řekli, proč ho znovu nevzkřísit? Asi půl roku jsme se bavili o muzice. Lukáš mi v červnu zavolal, slovo dalo slovo a návrh se pomalu začal měnit ve skutečnost.

Zorganizovat za tak krátkou dobu festival nebylo vůbec jednoduché. Trávili jsme několik bezesných nocí, ale dobrá věc se podařila. Už od počátku jsme jasně věděli, že pozveme kapely, které mají ke Třtěnicím vztah. V 80.– 90. letech to bylo vyhlášené místo rockových koncertů. Vyjmenovávali jsme kapely a najednou jsme jich měli téměř dvacet.

Z nich se vykrystalizovala semifinálová desítka. Nejtěžší bylo vybrat sedm, které pozveme. Chtěli jsme ještě comeback nějaké známé kapely, ale nakonec jsme od toho upustili. Návštěvníci se mohou těšit na Epidemy (official), Atlantis, Orient Rock, Roxor, Klaxon Rock, Polymetal a Brutus.

Teď si nám nezbývá nic jiného, než aby nám přálo počasí a všichni byli spokojeni.    (jt)

Máme přichystanou bleskovou soutěž o vstupenky:

Pro první čtyři soutěžící, kteří se dovolají do naší redakce v pátek 12. srpna v čase od 8 do 10 hodin, máme připraveno po jedné vstupence. Na telefon 493 523 050 nahlásíte své údaje, a poté pro vás bude připraven lístek přímo u vstupu na koncertní představení.