Od rybníka přišly vrby i s vodníčkem, vidět jsme mohli mušketýry, malé čarodějnice, andílky, hroznové víno, smrtku, berušku a spoustu dalších maškar. Zkrátka masopustní průvod byl plný zábavných kostýmů.

Jídlo i pálenka
Vůz tažený koňmi vezl muzikanty, po cestě se hrálo, zpívalo i tancovalo. Nechyběly ani tradiční koblihy a domácí pálenka, které si pro maškary připravili ochotní spoluobčané. Tomu, kdo neměl masku, rozpustilé maškary malovaly knír. Průvod byl zakončen masopustní zábavou. Hlavním smyslem obchůzky je zábava a legrace, a to se povedlo. Velký dík patří organizátorům, ale i všem maskám, které věnovaly pečlivou přípravu svým kostýmům i všem, kteří průvod pohostili.

Masopustní veselí pokračovalo v hostinci U Krejčů v Holovousích i v neděli odpoledne. Před 14. hodinou se začal sál místního hostince plnit princeznami, čarodějnicemi, přišel pirát, voják, námořník, tygřík, kočičky, myšky, přišla i Šebestová (bez Macha), přiletěl motýlek i čmeláček a spousta dalších veselých masek. Konal se tady dětský maškarní karneval.

Odměny pro všechny
Ve vyzdobeném sále se soutěžilo, tančilo a odměňovalo. I letos se nad parketem vznášely bublinky z profesionálního bublifuku. Veselé písničky zněly sálem, děti tančily a mnohdy se jim povedlo na parket vytáhnout i své rodiče. Největší úspěch měla písnička „Jede, jede mašinka". Mašinka jezdila nejen po sále, ale projížděla i výčepem. Zkrátka v tu chvíli patřil opravdu celý hostinec jen dětem.

I letos byly pro masky připraveny odměny. Byla to už tradiční tombola, ve které u nás vyhrává každá maska, a sladká odměna v podobě poháru od manželů Neumanových. Dětská diskotéka, spokojené a rozesmáté děti ve veselých kostýmech, tak to byla atmosféra letošního karnevalu. Mně zbývá už jen poděkovat všem pomocníkům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu celé akce, manželům Neumanovým za bezplatný pronájem sálu a výborné poháry pro děti a obecnímu úřadu Holovousy za finanční částku na hudbu a odměny. Dík patří i všem rodičům, kteří dětem dopřáli na chvíli se proměnit v pohádkové bytosti. Těšíme se zase za rok. ⋌Zlata Brádlová