Na packém náměstí před Střední školou gastronomie a služeb se shromáždilo téměř dvě stě padesát zpěváků. Ještě před samotným koledováním se k nám připojil adventní průvod broučků. Ti vyrazili s lampionky od novopacké knihovny. Broučci přišli i s anděly, a tak naše zpěvánky byly tentokrát doslova pohádkové. I letos nás doprovodil soubor Daráček ze zdejší umělecké školy.

Naším hlavním donátorem byla zdejší střední škola, která nám poskytla zázemí, zajistila ozvučení a připravila pro všechny malé zpěváčky balíček vánočního cukroví.

Kvůli našemu předvánočnímu setkání navíc prodloužila i Vánoční trhy, takže kdo přišel, mohl se ještě posilnit skvělým zabijačkovým gulášem, domácí tlačenkou i čerstvým pečivem.

Letos účastníky podpořil i starosta města Rudolf Cogan, který všechny pozdravil a hned se přiznal, které z koled zná a které vůbec neumí.
Zástupce ředitele školy Petr Jaroš popřál všem krásné vánoční svátky a veřejnost pozval na Vánoční trhy, které trvají dnes do 13 hodin.
Natěšeni a připraveni čekáme na úder osmnácté hodiny. Z velína se nesou nedobré zprávy. Hitrádio Magic nepokrývá vysílání a momentálně je na packém náměstí neslyšíme.

Vše řešíme operativně, Ludmila Kuříková, která vede soubor Daráček, si bere housle, naladí… je přesně 18 hodin a náměstím zní Nesem vám noviny… Někdo zpívá z paměti, jiní nahlížejí do zpěvníčků, které rozdáváme u stánku Jičínského deníku. Tam se průběžné točí i svařené víno, které na akci věnoval David Horáček, majitel restaurace Novopacké sklepy. Rozdáváme horký čaj i dobré slovo. Zvládneme za doprovodu houslí všech pět koled a navíc i oblíbenou píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Přídavek Daráčku
Posluchači zůstávají a prostorem zní písně v podání dětí z Daráčku. A ještě se přidává, aby kouzelná předvánoční chvilka stmelení byla co nejdelší.
„Vůbec nám nevadí, že jsme nezpívali s rádiem. Vždyť to bylo kouzelné, jak za starých časů. Naši předkové si taky rádio nepouštěli," hodnotí vystoupení bývalý ředitel střední školy Milan Pospíšil.

„Já přišla už s broučky. Pěkně jsem si zazpívala a ještě mám zpěvníček. Hezká akce," shrnuje jedna z účastnic Vendula Suchardová. A komu se nechtělo domů, mohl ještě zavítat do městského muzea, které se také připojilo k naší akci a nechalo do 19. 30 hodin zpřístupněnou výstavu betlémů. Téměř na poslední chvíli se k projektu přidala skupinka nadšenkyň z Veliše. Vše „spískala" Ivana Jandová, která si pozvala kamarádky do truhlárny svého manžela: Tady si zanotovaly při doprovodu kytary a varhan. 

Další fotogalerii z této akce najdete ZDE: