Předchozí
1 z 10
Další

Bára Poláková: ON/OFF (Championship Music)

Bára Poláková: ON/OFFBára Poláková: ON/OFFZdroj: Championship Music

Album ON/OFF je třetí studiovou nahrávkou Barbory Polákové. Obsahuje třináct skladeb a přizvala k němu hned několik hostů. Je mezi nimi Jan Cina, Marek Adamczyk nebo Ben Cristovao. Stejně jako u předešlých alb, i tentokrát vytvořila autorské duo s Davidem Hlaváčem. Nahrávka ON/OFF přichází po pěti letech od zatím posledního alba ZE.MĚ.

Přináší s sebou silné spojení hned tří producentů. Jedním z nich se stal sám David Hlaváč, dalším Jan P. Muchow, který produkoval obě předešlá alba, a poprvé se Bára pracovně setkala s producentem Filipem Jelínkem. „Každý z kluků je úplně jiný, každý jinak pracuje. Honza ovládá kouzlo elektroniky a Filip zase magii lehkosti rytmu jako takového, kromě toho, že u nás neznám nikoho, kdo umí napsat tak geniální aranže pro dechy. Všichni tři jsou extrémně empatičtí a umí pracovat se svým egem tak, aby byla práce radostná a tvůrčí. A o to tak nějak, myslím, nejvíc jde,“ říká zpěvačka.

Zdroj: Youtube

J.A.R.: Jezus Kristus Neexistus? (Warner Music)

J.A.R.: Jezus Kristus Neexistus?J.A.R.: Jezus Kristus Neexistus?Zdroj: Warner Music

Pokud jste si mysleli, že jste už slyšeli všechno, pak vám skupina J.A.R. se svým novým albem Jezus Kristus Neexistus? opět připomene, že vaše domněnka neplatí. Jejich deváté řadové album slouží jako výlet do světa nové hudební imaginace a překvapivých textů. Je ovšem dobré připomenout, že tato deska není nic pro pasivní posluchače a že si ji musíte pořádně naposlouchat. J.K.N.? totiž vyžaduje aktivní zapojení a hlubší porozumění.

Může vás rozesmutnit a zároveň nakopnout svou nostalgií a ironickou nadsázkou. J.A.R. rozvíjejí svou vizi originální hudby s funkově-rapovými kořeny již 34 let, a čerstvé album je dokonalým důkazem faktu, že neztratili nic ze své životnosti a kreativity, právě naopak. Každá skladba je jako malý příběh, který vás zavede do světa neočekávaných textařských rozmanitostí a hudebního bohatství.

Zdroj: Youtube

Poletíme?: Best of do gramofonu (Supraphon)

Poletíme?: Best of do gramofonuPoletíme?: Best of do gramofonuZdroj: Supraphon

Patnáct let. Pro člověka puberta, pro kapelu už poměrně bohatá a úspěšná kariéra. V případě turbošansonové party Poletíme? se však snoubí oboje – zkušenosti z mnoha úspěšných koncertů i nahrávek a nakažlivá, takřka mladická divokost a energie.

Osmičlenný ansámbl okolo výtvarníka Rudolfa Brančovského to v roce svých patnáctin potvrzuje nabitým živákem Best of do gramofonu, který vznikl během únorového vyprodaného dvojáku v brněnském klubu Fléda. Kromě dvojalba, které Poletíme? společně s fanoušky pokřtí 30. srpna v pražských Ledárnách Braník, se můžeme těšit také na záznam koncertu, jejž uvede ČT art v premiéře 9. června ve 20.45. Naladit se můžete ochutnávkou v podobě live klipu ke skladbě Mám depresi rád.

Zdroj: Youtube

Daniel Landa: Minový pole (Warner Music)

Daniel Landa: Minový poleDaniel Landa: Minový poleZdroj: Warner Music

Hudební skladatel, textař a rockový zpěvák Daniel Landa vydává po dlouhé tvůrčí přestávce nové album. Minový pole v tom nejlepším navazuje na Landova nejvydařenější alba. Autorem hudby, textů a aranží všech písní na albu Minový pole je tradičně sám Landa.

Skladby tvoří pospolu nerozlučitelný celek, byť na album zařadil i singly vydané v poslední době: Anička Malinová, Blanický manifest, Ukolébavka a Hoří horizont. Posledně jmenovanou skladbu Landa se svým týmem natočil ve zcela nové podobě. Album nese všechny rozpoznávací znaky jeho tvorby - obsahuje silné protestsongy, rockové balady a jeho nezaměnitelný valčík. Vymyká se jakémukoli paušalizujícímu hodnocení.

Sám Landa říká: „Moje jediné přání je, aby si Minový pole lidi poslechli vcelku. Od začátku až do konce.“ Daniel Landa naživo představí nové písně spolu s mnoha hity, které zkomponoval a nazpíval za uplynulých více než třicet let, na koncertu v O2 areně 4. listopadu letošního roku.

Zdroj: Youtube

Arakain: Apage Satanas (Supraphon)

Arakain: Apage SatanasArakain: Apage SatanasZdroj: Supraphon

Když kapela Arakain v roce 1998 vydala nové řadové album Apage Satanas, bylo nad slunce jasné, že jde o skvělou desku. Po hudební i textové stránce naprosto vyvážená kolekce se ihned usadila v srdcích fanoušků. A nic se na tom nemění ani nyní. Pětadvacet let od svého prvního vydání se ucelená sbírka třinácti skladeb dočkala v mnohém výpravné reedice, která právě vychází vůbec poprvé na 2LP a také na CD, i digitálně v novém remasteru studia SONO Records. Navíc s pěti bonusy z let 1997–1998 k tomu.

Album má obrovskou sílu mimo jiné i proto, že znamenalo návrat k tvrdší formě heavymetalové muziky, od níž kapela na předchozích počinech lehce ukročila. Na Apage Satanas však jako kdyby si Arakain vzpomněl na své thrashmetalové časy a mnohem více přitlačil na pilu. Kvintet Brichta, Kub, Mach, Urban, Žežulka ale přitom nezapomínal ani na podstatu písničky, na groove, melodické linky i klenuté zpěvy. Vznikla tak naprosto konzistentní nahrávka, v níž si každý našel to svoje.

Zdroj: Youtube

Vladimír Mišík: Špejchar 1969–1991 I–II (Supraphon)

Vladimír Mišík: Špejchar 1969–1991 I–IIVladimír Mišík: Špejchar 1969–1991 I–IIZdroj: Supraphon

Vladimír Mišík už sice pověsil koncertování na hřebík, ale i tak se toho okolo něj a jeho jménem děje stále víc než dost. Kromě Anděly ověnčené nové studiové tvorby se můžeme průběžně těšit také z reedic Mišíkových starších, často dlouho nedostupných alb. Aktuálně v podobě kompilace, která se ne nadarmo honosí přízviskem ikonická.

Dvojalbum Špejchar 1969-1991 I-II, jež letos slaví třicet let od prvního vydání, se s pětadvaceti písněmi ohlíží za první částí Mišíkovy velmi úspěšně kariéry rockového písničkáře. A asi netřeba zdůrazňovat, že je vskutku za čím se ohlížet. Nyní navíc s novým masterem z původních pásů a se skvělou variací na originální grafiku z dílny Karla Halouna a Luďka Kubíka na 2LP, 2CD i digitálně.

Zdroj: Youtube

Pet Shop Boys: Smash - Singles 1985-2020 / Limited (Parlophone)

Pet Shop Boys: Smash, Singles 1985-2020Pet Shop Boys: Smash, Singles 1985-2020Zdroj: Limited (Parlophone)

Duo Pet Shop Boys, legenda taneční a elektropopové hudby, proslulo už koncem 80. let, kdy vydalo první alba Please (1986) a Actually (1987) s hity jako It’s A Sin, West End Girls, Rent nebo Suburbia. Patří k nejvlivnějším anglickým skupinám konce 20. století, k jejich odkazu se hlásí celá řada hudebníků. Spolupracovali s Davidem Bowiem, Robbie Williamsem, Kylie Minogue, Blur, Lizou Minnelli nebo Dustym Springfieldem, byli součástí úspěšného projektu Electronic.

Jejich předností byly chytré texty, v nichž se nikdy nevyhýbali sociálním tématům. Pánové Neil Tennant a Chris Lowe dodnes prodali na padesát milionů desek, obdrželi řadu ocenění včetně Brit Awards za celoživotní přínos a několikrát byli nominováni na Grammy. Nová kolekce obsahuje všechny singly vydané nejúspěšnějším duem v britské hudební historii. Skladby jsou nově zremasterovány a jsou k dispozici na 3CD, 3CD+2BR a 6LP. Blu-ray disky obsahují všechny videoklipy Pet Shop Boys a další bonusový materiál.

Zdroj: Youtube

Rick Astley: Hold Me In Your Arms / Deluxe / Remastered (RCA)

Rick Astley: Hold Me In Your Arms / Deluxe / RemasteredRick Astley: Hold Me In Your Arms / Deluxe / RemasteredZdroj: RCA

Britský zpěvák a skladatel se nejvýrazněji proslavil singlem Never Gonna Give You Up z roku 1987, který se stal číslem 1 v pětadvaceti zemích světa. Spolupracoval na něm s památnou trojicí Stock - Aitken - Waterman, která pomáhala i dalším tehdejším hvězdám včetně Kylie Minogue.

Za nahrávku Hold Me In Your Arms získal Astley cenu Brit Awards. Do roku 1993, kdy ukončil kariéru, prodal přes čtyřicet milionů desek. Na scénu se potom vrátil až v roce 2001 s albem Keep It Turned On. Reedice zpěvákova druhého úspěšného alba Hold Me In Your Arms vychází u příležitosti 35. výročí svého vydání v remasterované podobě na LP a 2CD.

Zdroj: Youtube

Simply Red: Time (Warner Music)

Simply Red: TimeSimply Red: TimeZdroj: Warner Music

Simply Red prožili vrcholné okamžiky v první polovině devadesátých let, kdy vydali alba A New Flame (1989), Stars (1991) a Life (1995). Deska Stars byla šestou komerčně nejúspěšnější nahrávkou v britské historii, kapele vynesla cenu Brit Awards i nominaci na prestižní Mercury Prize. Hudební časopis Q ji zařadil do stovky nejdůležitějších anglických alb všech dob.

Time je třinácté album legendární britské soulové skupiny okolo zpěváka Micka Hucknalla. Deska vychází v produkci Andyho Wrighta (dříve například Massive Attack, Imogen Heap, Sinead O’Connor, Tom Jones nebo U2) čtyři roky po předchozí nahrávce Blue Eyed Soul.

Zdroj: Youtube

Black Sabbath: Live Evil / 40th Anniversary / Super Deluxe (Vertigo)

Black Sabbath: Live Evil / 40th Anniversary / Super DeluxeBlack Sabbath: Live Evil / 40th Anniversary / Super DeluxeZdroj: Vertigo

Anglická rocková kapela Black Sabbath patří k zásadním skupinám hudební historie. Black Sabbath se dali dohromady v Birminghamu v roce 1968 v sestavě Tony Iommi (kytarista a hlavní skladatel), Geezer Butler (baskytarista a hlavní textař), Ozzy Osbourne (zpěvák) a Bill Ward (bubeník). Zprvu se kapela věnovala klasickému blues rocku, postupně si však vytvořila vlastní styl s důraznými kytarovými riffy, odkazy na okultismus a hororovými texty.

Black Sabbath jsou považováni za pionýry heavy metalu. U příležitosti 40. výročí vydání vychází v rozšířené reedici první oficiální koncertní nahrávka Black Sabbath Live Evil. Na albu se představí za mikrofonem Ronnie James Dio, za bicími Vinny Appice, a zakládající členové skupiny kytarista Tony Iommi a baskytarista Geezer Butler.

Zdroj: Youtube