Teprve současní majitelé hotelu – rodina paní Nancy a pan Erica – začala zdejší kapličku postupně opravovat a kaplička, s nyní novou vnitřní výmalbou pořízenou s vydatnou pomocí dětí ze základní školy Nemojov, nyní opět může sloužit svému účelu. O malebnosti a úžasné atmosféře tohoto místa se mohli přesvědčit všichni, kdo i přes chladné a chvílemi i deštivé páteční počasí v páteční podvečer do Mariánské kapličky přišli. A určitě nelitovali, protože bylo co poslouchat a na co se dívat.

Žáci ze ZUŠ Hořce měli připravené pásmo hudby a recitace – mohli jsme slyšet známé i méně známe skladby v podání sólistů na klavír, kytaru nebo příčnou flétnu, ale také houslová dueta a závěrečný kvartet klávesy,bicí, trubku a kytaru. Hudební pasáže byly doplněné přednesem, kdy zejména „Zamyšlení" v podání Terezy Vedrové mohlo přimět početné publikum ke skutečnému zamyšlení nad smyslem našeho bytí na tomto světě.

Následující vystoupení žáků ZUŠ Dvůr Králové nad Labem bylo koncipováno jako skupinové. Zahájeno bylo malým orchestrem dechových nástrojů. Největší výkon ale předvedly malé baletky, které i ve stísněných prostorách kapličky dokázaly zatančit své vystoupení. Vzbudily za to také velký potlesk přítomných diváků.

A program pokračoval… Hosté se dozvěděli mnoho zajímavého o historii zdejší Mariánské kapličky – ale o tom nebudeme zde psát, je lépe si celé povídání prožít na místě a vyslechnout přímo od paní Nancy, současné majitelky.

Nemůžeme ale nezmínit zahájení výstavy mladého malíře Matěje Čadila, který svou lásku ke kraji Podkrkonoší vyjadřuje obrazem. Nejnověji připravil sérii obrazů sakrálních staveb z celého Podkrkonoší – samozřejmě nemůže chybět podzvičinská Mariánská kaplička. Výstava bude v kapličce ke shlédnutí po celé letošní léto.

A jaká by to byla noc kostelů, kdyby její součástí nebyla mše svatá. Ve 23 hodin poctil kapličku svou návštěvou pan farář P. ThMgr. Mariusz Robak, MSF.

A pak už jen rozloučení se symbolickým přípitkem místní pramenitou vodou, díky které kaplička kdysi vznikla. O vodě ze zdejší Mariánské studánky se traduje, že je léčivá. Tak na zdraví, a ať se tady zase napříště setkáme ve stejně hojném počtu!

A nemusí to být až za rok, bude příležitost už dřív, a to hned 2. června, kdy bude Holandský den v Hotelu pod Zvičinou, nebo 7. července v Mariánské kapličce na koncertu známého kytaristy Štěpána Raka. Tak nezapomeňte! A více se dozvíte na www.hotelpodzvicinou.cz