Koná se v úterý 25. října od 17 hodin v konferenčním salonku (vstup muzeem), vstupné 30 korun, studenti a senioři 20 Kč.

Nová Paka – Asijské Rusko od Vladivostoku po Ural a Krásy Bajkalu je název přednášky Ladislava Chluma, Josefa Chluma a Věry Alinčové. Uskuteční se v úterý 25. října od 18 hodin v malém sále MKS, vstupné dobrovolné. S dobrodružnou třítýdenní cestou především po asijské části Ruska a s bohatými zážitky z tohoto putování vás seznámí Ladislav Chlum a jeho spolucestovatelé.

Hořice – V úterý 25. října od 17 hodin se v radničním sále koná přednáška Mnislava Zeleného – Atapany, kultura amazonských indiánů a naše civilizace. Dozvíte se více o duchovním životě indiánů v rozepři s naším materiálním viděním světa, plánována je též autogramiáda nové knihy.

Nová Paka – Ve středu 26. října se od 19 hodin bude na půdě v Novopackých sklepích konat večer se slovinskou literaturou. Večer se uskuteční v rámci poetického festivalu Mladý měsíc. Ve spolupráci s Katedrou jihoslovanských a balkanistických studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy se podařilo tento pražský festival uspořádat částečně i v Nové Pace.
Hosty budou básnířky Barbara Pogačnik, Alenka Jensterle-Doležal, Lidija Dimikovska a Stanislava Chrobáková. Z Brna přijede i slovinský básník Klemen Pisk, který také přečte něco ze své tvorby a postará se i o hudební doprovod. Nebude chybět ani novopacký rodák, básník Jaromír Typlt.
Chcete-li se dozvědět něco více o slovinské kultuře a literatuře, určitě přijďte!
Je to opravdu ojedinělá příležitost. Vstupné dobrovolné.

Miletín – Zveme ženy všech věkových kategorií z Miletína a okolí na druhé setkání dámského klubu, tentokrát na téma Kosmetika. Uskuteční se ve Spolkovém (zeleném) domě v Miletíně ve středu 26. října od 14 do 17 hodin. Zájemci se seznámí s kosmetickými přípravky a módními doplňky pro ženy i muže, dostanou odbornou radu a nebudou chybět ani ukázky líčení.