Po skončení pořadu bude autogramiáda jeho knih. Rezervace u p. Hlaváčkové v městské knihovně nebo na tel.: 724 772 104.
Jednotné vstupné 70 Kč, začínáme v 17 hodin.

Hořice – Česká křesťanská akademie zve srdečně veřejnost na přednášku vědeckého pracovníka Historického ústavu AV ČR Doc. Jaroslava Šebka na téma Výzvy současného papeže Františka.
Koná se v pondělí 8. února v přednáškové místnosti za knihovnou od 17:30 hodin.

Kopidlno – Náhradní termín besedy s vítězem soutěže MasterChef Česko Romanem Kotlářem byl stanoven na úterý 9. února od 18 hodin na malé scéně KVC Kopidlno. Vstupné je dobrovolné.

Jičín – Centrum přírodních věd Hvězdárna Jičín vás zve na promítání dokumentárního filmu Zelená poušť (60 minut) a besedu s odborníkem na téma palmového oleje Davidem Čípe (30 minut). Návštěvníci se dozví aktuální informace ohledně problematiky palmového oleje v ČR a můžou zhlédnout výstavu Na čem se smaží Idonézie.
Úterý 9. února od 17 hodin.

Hořice – Městská knihovna Hořice a Odbor KČT Hořice zvou na přednášku cestovatelů Petra Kvardy a Pavla Chluma Napříč arabskou zemí Sýrie. Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum vás provedou napříč celou Sýrií. Z tisíce let starého centra Damašku se přesuneme přes nekonečné pouště do města Palmýra s úchvatnými římskými rozvalinami. Porovnáme jejich podobu za naší návštěvy a podobu současnou po vlivu Islámského státu. Navštívíme světoznámý, nikdy nedobytý křižácký hrad Krak de Chevaliers střežící jediný průchod přes horské pásmo Džabal Ansáríje. Zavítáme i do beduínských úlovitých domů v pouštní vísce Sarúdž. Na severu země se propleteme uličkami metropole Allepa a o 200 km východním směrem si zaplaveme v historicky významné řece Eufrat. Přednáška vrcholí velkolepým výhledem na město Damašek z ptačí perspektivy. Přednášková místnost za knihovnou ve čtvrtek 11. února v 17.30 h.