Jičín – Knihovna Václava Čtvrtka pořádá ve středu 20. ledna cestopisnou přednášku Pavla Chluma.
Je na téma Sýrie a začíná v 18 hodin, vstupné 20 Kč.

Kopidlno – Pozor, změna!
Plánovaná středeční beseda s vítězem kuchařské show MasterChef Česko Romanem Kotlářem se z důvodu nemoci odkládá.

Jičín – Ve čtvrtek 21.ledna v 18 hodin se v sále Židovské 100 koná přednáška studentky Lepařova gymnázia Anny Sedláčkové Po stopách poslední židovské komunity v Jičíně. Slečna Sedláčková nás seznámí se svým dosavadním průzkumem archivních i sekundárních pramenů, ve kterém se věnuje osudům jičínských židovských rodin konce 19. a první poloviny 20.století.

Železnice – Café Terasy vás zvou 22. ledna od 18 hodin na vyprávění Ivy a Pavla Čelišových o odvážné cestě na střechu světa. Beseda má název Himálaj – „splněný sen".

Nová Paka – Úsměvy Iva Šmoldase s písničkami Pepy Šrosse. Zveme vás ve čtvrtek 22. ledna od 19 hodin na pořad známého redaktora, kulturního publicisty, scenáristy a moderátora. Akce se koná v malém sále MKS.

Libošovice – Růžemi pohlazená kniha o lidech v proměnách místa a času. V sobotu 23. ledna odpoledne zveme přátele a příznivce regionální historie do sálu hotelu Český ráj v Libošovicích. Ve 14 hodin bude podruhé slavnostně představena nová kniha historika a archiváře Karola Bílka. Třetí díl Malých dějin Sobotecka vychází jako druhé doplněné vydání biografického slovníku s názvem Kdo je kdo v dějinách Sobotecka a Dolnobousovska.

Sobotka – Městské kulturní středisko v Sobotce zve na Šrámkovské matiné, které se odehraje v neděli 24. ledna ve 14 hodin v sále spořitelny. Kus Satyr smějící se i plačící Fráni Šrámka sehraje Divadlo na Vinohradech s herci Jiřím Plachým, Simonou Postlerovou, Janem Šťastným, Annou Linhartovou, Zdeňkem Dočekalem. Scénář a dramaturgii má na starosti Milan Šotek, režii Radovan Lipus.

Cerekvice nad Bystřicí – V pondělí 25. ledna nás navštíví psycholog Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Ondřej Sezima. Seznámí občany se správným chováním v krizových situacích. Začátek v 18 h. v zasedací místnosti obecního úřadu. Občerstvení zajištěno.

Nová Paka – Auto klub v AČR Nová Paka zve všechny členy, příznivce Auto klubu, ale i širokou motoristickou veřejnost na besedu s promítáním se silničními jezdci Markem Červeným (mistr IRRC 2015 na přírodních okruzích), Antonínem Plevákem (novopackým závodníkem), která se koná v pátek 29. ledna od 18 hodin v budově Auto klubu Nová Paka v depu Štikov. Budou promítnuty záběry ze silničních závodů motocyklů z archivů jezdců a z jiných dokumentů. Vstupné dobrovolné. Teplo v sále a občerstvení připraveno.

Jičín – Říká se, že pravda někdy bolí a v případě lednové přednášky Jičínské besedy to bude platit obzvláště. Jičínský rodák Josef Štefan Kubín je právem oslavován jako pilný sběratel lidových vyprávění a uctíván jako spisovatel neopakovatelných povídek, humórek a novel. Tento aspekt Kubínovy osobnosti zůstává provždy nezpochybnitelný.Vážné problémy však vyvstanou v okamžiku, kdy se dotkneme Kubínovy charakteristiky jakožto člověka. Více se dozvíte na přednášce historika Zdeňka Rubeše v pátek 29. ledna od 18 hodin v Porotním sále zámku v příspěvku nazvaném Josef Štefan Kubín – Skutky soukromé, skutky veřejné.

Pecka – Mariánské a morové sloupy Pecka, Praha a ty další.
V sobotu 30. ledna od 18 hodin
se na faře v Pecce uskuteční zajímavé povídání Vladimíra Říhy o historii a významu morových sloupů v Čechách doplněné projekcí. Vstupné dobrovolné! www.farnostpecka.cz

Markvartice – Spolek Přátelé Markvarticka vás zve na 4. setkání s historií. V sobotu 30. ledna se v hostinci U Markvarta chystá zajímavé vyprávění markvartického rodáka a historika Josefa Jirků. Začíná ve 14 hodin a seznámí vás se spolky a společenským životem obyvatel Markvarticka v minulosti. Součástí přednášky je promítání dokumentů a fotografií.