Hořice – Městská knihovna a odbor KČT zvou posluchače na cestopisnou přednášku Na fichtlu do Maroka. Koná se dnes 9. dubna od 18:30 h. v přednáškové místnosti za knihovnou. Vyprávění tří nadšenců -Miroslava Stejskala, Dominika Vaňka a Petra Vaňka – kteří podnikli cestu ze Dvora Králové n. L. do Maroka na strojích Jawa 50/23.

Nová Paka – Spisovatel Michal Viewegh bude dnes 9. dubna hostem restaurace Novopacké sklepy. Od 19 h. začíná na půdě restaurace autorské čtení, rozhovory a beseda.

Kopidlno – Opět zveme všechny, kterým není lhostejné vlastní tělo a nechtějí jen „zobat" prášky proti bolestem, na druhé setkání s chiropraktikem. Setkání se uskuteční v sobotu 11. dubna na základě spokojenosti účastníků setkání prvního. Tentokrát se sejdeme v 9 hodin v Kulturním a vzdělávacím centru . Při druhé besedě si za vstupné 90 Kč doplníte rady k pohybovému aparátu, aktivaci energie a dozvíte se i něco o stravě, abychom si neubližovali a podpořili svoji vitalitu. Prodej vstupenek bude až na místě. Nezapomeňte si vzít papír a tužku na poznámky. Odpoledne přejdeme do Víceúčelové sportovní haly, kde za poplatek 50 KČ opět proběhne od 13 hodin skupinové rehabilitační cvičení. Cvičení je určeno i pro seniory. S sebou potřebujete pohodlné oblečení a deku. Chiropraktická terapie bude probíhat pouze u přihlášených zájemců! Další informace na www.hala-kopidlno.cz

Jičín – V sobotu 11. dubna navštíví centrum Alternativa Jičín Mgr. Martin Ronge a bude přednášek na téma: ADHD – Hyperaktivita dětí a její vnitřní souvislosti. ADHD je poměrně dobře diagnostikovatelné, je o něm velmi mnoho informací. O jakou poruchu jde a zda existují způsoby řešení se dozvíte na přednášce zkušeného lékárníka. Přihlásit se můžete předem na tel.: tel. 728 216 735, nebo mail martin.ronge@seznam.cz nebo na tel. 774 963 321, mail: info@alternativa-jicin.cz.
Začínáme ve 14 hodin.
Vstupné 200 Kč na místě, místo můžete rezervovat předem platbou na účet.

Jičín – Sdružení rodáků a přátel Řehče a Knihovna Václava Čtvrtka si vás dovolují pozvat na kulturní program Sedm divů Řehče! Tradiční zábavné odpoledne bude letos věnováno cestování v Řehči! V rámci programu budou předány ceny 14. ročníku literární soutěže Řehečská slepice. Sraz v jičínské knihovně je v sobotu 11. dubna ve 13:30 h. K tanci a poslechu hraje Řehečské kvarteto! Účast jako host přislíbil spisovatel Stanislav Rudolf.

Nová Paka – Městská knihovna pořádá v pondělí 20. dubna od 18 hodin přednášku Zimní kolopoutě Rosti Gregora po slovenských a ukrajinských
Karpatech.