Seznámíte se s životem lidí za hradbou Himálaje, nahlédnete do buddhistických obřadů, dozvíte se zajímavosti z vysokohorské pouště a mnoho jiného. Vstupné dobrovolné.

Jičín – Přijďte ve středu 14. ledna v 18 hodin do Knihovny Václava Čtvrtka. Koná se zde beseda s Jiřím Sehnalem z Lázní Bělohradu, autorem knihy Chvála věcí obyčejných aneb Nedokončená kniha.

Jičín – Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých zve své členy a příznivce ve středu 14. ledna na humorné povídání o matematice s Doc. Jiřím Hrubým Matematika převážně nevážně. Akce se koná v klubovně ve Vrchlického 823 od 14 hodin.

Hořice – Městská knihovna Hořice a KČT Hořice srdečně zvou na přednášku Ivo Janečka, který na kole za měsíc ujel 4363 km z Čech do Atén, projel 11 států (Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko, Bosna, Č. Hora, Albánie, Řecko, Makedonie, Kosovo, Srbsko, Slovensko) a 9 hl. měst. Přednáška se koná ve čtvrtek 15. ledna od 18.30 hodin v přednáškové místnosti za knihovnou.

Sobotka – Městská knihovna pořádá besedu s Václavem Šolcem, autorem knihy Mlýny na Klenici. Seznámíme se s historií mlýnů, nahlédneme do života mlynářů a na mnoha obrázcích se podíváme na zajímavá místa Sobotecka. Beseda se koná v knihovně v pátek 16. ledna od 17 hodin.

Nová Paka – Pokud vás zajímá téma domácí hospicové péče, jste zváni na společné setkání s vrchní sestrou domácí hospicové péče Janou Sieberovou, autorkou přednášky s názvem Nestačí jen dobře žít, nýbrž je důležité i dobře zemřít aneb Umění doprovázet. Pátek 16. ledna v 18 h, Půda restaurace Novopacké sklepy.

Jičín – Poutavé putování Heřmana Jakuba Černína na jeho cestě za Alpy a Pyrenejí vám přiblíží přední český historik Zdeněk Hojda a historička a specialistka na kartografii Eva Chodějovská – Bílková. Přednáška se koná v pátek 16. ledna v 18 hodin v Porotním sále jičínského zámku.

Markvartice – Zveme na třetí zajímavé setkání s historií Markvarticka, na premiéru filmu o Dolských mlýnech a mlynářích Údolí devíti mlýnů a na vyprávění s fotografiemi Střípky a zajímavosti ze života obyvatel Markvarticka v minulosti. Přijďte si poslechnout markvartického rodáka Josefa Jirků. Sobota 17. ledna od 14 hodin v hostinci U Markvarta v Markvarticích.