Nová Paka – Česká jazzová zpěvačka Elena Sonenshine opět navštíví Novou Paku s vynikajícími hudebníky Mirkem Linkou – kytara a Petrem Dvorským – kontrabas.
Dnes 29. ledna od 20 hodin v malém sále MKS.

Jičín – Dvanáctý házenkářský ples se koná v sobotu 30. ledna od 19.30 hodin v Masarykově divadle. Zakoupení vstupenek můžete domluvit na tel. čísle 775 311 801, k prodeji budou rovněž na místě konání v den plesu a to od 19.00 hodin. K poslechu a tanci zahrají skupiny ŠUKEC-MAZEC a K-BAND, připravena bude bohatá tombola s hodnotnými cenami.

Robousy – Sbor dobrovolných hasičů ČR, základní organizace Robousy vás zve na tradiční hasičský ples. Koná se v sobotu 30. ledna od 20 hodin v pohostinství v Robousích.
K tanci a poslechu hraje Duo Efekt. Vstupné 50 Kč.

Choteč – SDH Choteč vás zve na hasičský ples, který se koná v sobotu 30. ledna od 20 h. v místním hostinci. K tanci a poslechu hraje kapela Record. O půlnoci losování tomboly.

Bystřice u Libáně – Sbor dobrovolných hasičů z Bystřice vás zve na hasičský bál, který se koná v sobotu 30. ledna od 20 hodin na sále Bystřické hospody. K tanci a poslechu hraje skvělá kapela Fanda a jeho banda a v bohaté tombole bude tentokrát hlavní cenou motorová pila.

Běchary – Myslivecký spolek vás zve na svůj ples a na bohatou zvěřinovou tombolu. Přijďte v sobotu 30. ledna ve 20 hodin do kulturního domu.

DĚTEM

Valdice – Obec Valdice, mateřská a základní škola pořádají v kulturním domě dětský maškarní karneval dnes 29. ledna. Začátek v 15.30 hodin. Téma Masopust, ovšem vítány veškeré masky a převleky .

Nová Paka – V sobotu 30. ledna původně plánovanou loutkovou pohádku Začarovaný les nahradí loutková pohádka Popelka, kterou zahraje LS Rolnička. Čas 16 hodin je nezměněn.

Jičín – Loutkové divadlo Srdíčko zve nejmenší diváky v sobotu 30. ledna na pohádku Kašpárkovy příhody. Začátky ve 14 a v 16 hodin.

Hořice – V Domě kultury Koruna je sobotní odpoledne 30. ledna vyhrazeno dětem.
V 16 hodin uvede loutkářský soubor Zvonek pohádku Kašpárkovy patálie.

Choteč – Dětský maškarní karneval se chystá na neděli 31. ledna od 14 hodin v místním hostinci.

GALAVEČER

Hořice – Přijměte pozvání na druhý Hořický benefiční galavečer aneb Hořičáci dětem. Koná se dnes 29. ledna od 20 hodin v sále Domu kultury Koruna. Zábavný hudební večer proběhne ve stylu Hawaii-Beach party.

BLEŠÍ TRHY

Jičín – Bleší trhy a burza se konají každou poslední neděli v měsíci v areálu bývalé mlékárny v Dělnické ulici č. 395, v době od od 7 do 14 hodin. Přijďte prodat věci, které již nepotřebujete. Oblečení, hračky, cokoliv. Přijďte se podívat, třeba zde najdete to, co potřebujete nebo hledáte. Sběratelé a veteráni, jste vítáni.
Občerstvení a parkování je zajištěno. Nejbližší termín konání je neděle 31. ledna.
Jednotné vstupné činí 20 Kč.

BĚH NA LYŽÍCH

Pecka – Na sobotu 30. ledna se na Koupališti a kempu chystá Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích. Dobové oblečení, historické lyže, dobrá nálada. Prezentace ve 13 hodin, start ve 14 hodin. Akce se uskuteční za každého počasí.

BESEDY A PŘEDNÁŠKY

Nová Paka – Auto klub v AČR Nová Paka zve širokou motoristickou veřejnost a všechny příznivce motoristického sportu na besedu se silničními jezdci na přírodních okruzích a to s mistrem IRRC2015 Markem Červeným a novopackým závodníkem ve třídě Klasik Antonínem Plevákem.
Beseda se koná dnes 29.ledna od 18 h. v budově depa Auto klubu Nová Paka. Budou promítnuty z archivu jezdců záběry a fotografie z jednotlivých závodů.Oba jezdci se budou snažit svým vyprávěním a odpověďmi přiblížit zákulisí silničních závodů motocyklů. Vstupné dobrovolné. Teplo a občerstvení v sále zajištěno.

Jičín – Říká se, že pravda někdy bolí a v případě lednové přednášky Jičínské besedy to bude platit obzvláště. Jičínský rodák Josef Štefan Kubín je právem oslavován jako pilný sběratel lidových vyprávění a uctíván jako spisovatel neopakovatelných povídek, humórek a novel. Tento aspekt Kubínovy osobnosti zůstává provždy nezpochybnitelný.Vážné problémy však vyvstanou v okamžiku, kdy se dotkneme Kubínovy charakteristiky jakožto člověka.
Více se dozvíte na přednášce historika Zdeňka Rubeše dnes 29. ledna od 18 hodin v Porotním sále zámku v příspěvku nazvaném Josef Štefan Kubín – Skutky soukromé, skutky veřejné.

Pecka – Mariánské a morové sloupy Pecka, Praha a ty další.
V sobotu 30. ledna od 18 hodin se na faře v Pecce uskuteční zajímavé povídání Vladimíra Říhy o historii a významu morových sloupů v Čechách doplněné projekcí. Vstupné dobrovolné!

Markvartice – Spolek Přátelé Markvarticka vás zve na 4. setkání s historií. V sobotu 30. ledna se v hostinci U Markvarta chystá zajímavé vyprávění markvartického rodáka a historika Josefa Jirků. Začíná ve 14 hodin a seznámí vás se spolky a společenským životem obyvatel Markvarticka v minulosti. Součástí přednášky je promítání dokumentů a fotografií.

Lázně Bělohrad – Příznivci cestování se mohou těšit na sobotu 30. ledna. V kulturním domě bělohradského hotelu Grand budou cestovatelé od 12 h. promítat snímky ze svého putování. Veronika Bartošová přiblíží Engadin, Dachstein, Berchtesgaden a Anglii, Pavel Bičiště procestoval italské jezero Lago di Garda a Azurové pobřeží ve Francii. Tomáš Horák představí slovinské Kamnické Alpy a maďarské termály. Diváci se mohou těšit i na filmy z Madeiry, Kanárských a Azorských ostrovů, zážitky z cyklozájezdů Standy Hamana i turistické poznávání Norska s Janou Konířovou. Občerstvení bude zajištěno, od 11 do 19 hodin budou mít zájemci možnost vykoupat se v bazénu. Účastníci získají drobný dárek a mohou vyhrát v tombole zájezd.

Hořice – Přejeme si štěstí, zdraví … Máme je? Jde o nejčastější přání, přesto se zdraví a šťastní necítíme být. Proč? Občanské sdružení Cesta k životu vás srdečně zve na setkání s lékařem Janem Paloučkem v úterý 2. února od 18 hodin v přednáškovém sále Městské knihovny v Hořicích (náměstí J. z Poděbrad).
Pokud byste měli otázky týkající se zdraví nebo i jiné, můžete je poslat do 1. 2. 2016 na e-mailovou adresu Zajicova.Sylva@seznam.cz. S radostí je předáme panu Paloučkovi. Vstupné: studenti, důchodci 50 Kč, ostatní veřejnost 80 Kč.

NOVÉ VÝSTAVY

Jičín – V Biografu Český ráj je od 1. února k vidění výstava Zajímavý svět. Připravilo ji Muzeum přírody a snímky ze života vodního hmyzu budou vystaveny do 5. února. Pro školy a zájmové skupiny lze objednat komentované prohlídky. 732 858 380, 737 156 412.

Železnice – Muzeum přírody Český ráj a Vlastivědné muzeum vás zvou na výstavu fotografií 1866. Fotografie byly pořízeny na rekonstrukcích bitev 1866 v ČR i zahraničí v letech 2005 – 2015. Expozice bude k vidění od 3. února do 4. března. Otevírací doba muzea je středa až pátek od 9 do 11.30 a od 13 do 16.30 h. Skupiny nad dvacet lidí si mohou domluvit i individuální návštěvu mimo otevírací dobu. Email: muzeum@zeleznice. net,
telefon 732 836 309.