Turnaj se uskuteční na chatě Nebákov za obcí Roveň u Mladějova. Startovné 200 Kč (v ceně oběd), přejímka do 8:45, začátek 9:00. Tel: 603 534 739.

Výstava

Třebihošť – Místní Český zahrádkářský svaz pořádá tradiční výstavu ovoce, květin a zeleniny.
V motorestu U Lípy v Třebihošti bude přístupná ještě dnešní sobotu 29. října v době 9 – 18 hodin a v neděli 30. října 9 – 17 hodin. Na místě bude též zajištěn drobný prodej a bohatá tombola, vítejte na tuto výstavu, potěšíte místní zahrádkáře.

Bleší trhy

Jičín – Každou poslední neděli v měsíci se konají v areálu bývalé mlékárny v Dělnické ulici bleší trhy a motoburza. Přijďte prodat věci, které již nepotřebujete, oblečení, hračky, cokoliv. Třeba zde najdete to, co potřebujete nebo hledáte. Návštěvníky čeká malá výstava veteránů VW a jiné. Sběratelé a veteráni jsou vítáni. Vstupné je 20 Kč, drobní prodejci 20 Kč, důchodci a děti do 10 let zdarma. Občerstvení a parkování je zajištěno. Informace a rezervace: email: makjap@seznam.cz
Nejbližší termín konání bleších trhů je neděle 30. října od 7 do 14 hodin.

Nejen dětem

Nemyčeves – Maminy za podpory obce Nemyčeves vás zvou na Dýňohraní dnešní sobotu 29. října od 14 hodin u Hlubučků. Pokud možno dýně s sebou, malé množství dýní je zajištěno. Vezměte si s sebou dlabací náčiní a svíčku.

Hořice / Dachova – Restaurace Dachova zve na podzimní dětský den, který se koná dnes od 15 hodin. Za příznivého počasí je v plánu jízda na všem, co jede, opékání špekáčků, skákání na trampolíně, různé dětské hry, soutěže. Děti, vezměte si lampiony, až se půjde ke Kalíšku za skřítkem Dachováčkem. Na programu je též vyřezávání dýní, s sebou nožíky, dlabátka, prkénka, dýně si můžete zakoupit u nás, nebo si přineste vlastní. Na závěr budou vypouštěny lampiony štěstí.

Sobotka – Jestli jsou na Humprechtu strašidla, o tom se mohou děti přesvědčit dnešní sobotu ve Strašidelném versus pohádkovém lese. Ten začíná na kolbišti ve tři hodiny odpoledne. Strašidelný les se koná pravidelně každý rok na přelomu října a listopadu. Pohádkový se měl uskutečnit koncem června, ale z důvodu nepřízně počasí byl zrušen. Proto se organizátoři Sobotka dětem Z.S rozhodli tyto dvě akce spojit, a tak na děti nebude čekat jen Rumcajs s Mankou, Rákosníčkem nebo dvojka Pat a Mat, ale ti nejstatečnější se mohou pozdravit také s upíry, lidožrouty nebo s pekelníky.

Hořice – Klub Maják ve spolupráci s městem Hořice a společností Karbox zvou na lampiónový průvod, který se koná ve čtvrtek 3. listopadu. Sraz před radnicí v 18 hodin, průvod dojde na Svatogothardský kopec, kde bude na děti čekat strašidýlko Josífek s odměnou. Vše bude zakončeno ohňostrojem. Zároveň bude možné finančně přispět na uskutečnění vánoční besídky pro dětské členy Klubu Maják, a to do do kasičky
u strašidýlka Josífka.
Více se kdykoliv dozvíte na www.klubmajak.cz

Libáň – Dnešní sobotu od 16 hodin se koná dušičkový lampiónový průvod pro děti. Sraz je na fotbalovém hřišti, přichystány jsou soutěže a malování na obličej, odchod za strašidly je plánován na 17. hodinu. Na všechny čeká odměna.

Markvartice – V pátek 4. listopadu se uskuteční Pohádková noc. Sraz v 16.45 hodin u mateřské školy, vezměte si teplé oblečení na ven i dobrou obuv, protože strašidla jsou hlavně v terénu, a světýlka do tmy (lampióny, baterky, lucerničky…).
Přijde také Ohniváč a vodník Křesílko, hlavně se nezapomeňte maskovat za strašidla a pohádkové bytosti; až najdeme vodníka, bude možné si opéct své donesené buřtíky na Ohniváčově ohýnku.

Sbírka použitého oblečení

Hořice – Občanské sdružení Diakonie Broumov je nezisková organizace, která poskytuje sociální služby pro občany z okraje společnosti – materiální pomoc sociálně potřebným, azylové ubytování i pracovní příležitost. Vyhlašuje sbírku použitého ošacení: letního a zimního oblečení (dámské, pánské, dětské), lůžkovin, prostěradel, ručníků, utěrek, záclon, látek (minimálně 1m2, prosíme, nedávejte nám odřezky a zbytky látek). Dále přijímáme domácí potřeby-nádobí bílé i černé, skleničky- vše nepoškozené. Peří, péřové a vatované přikrývky, polštáře a deky. Obuv – veškerou nepoškozenou. Věci, které vzít nemůžeme:
ledničky, televize, počítače a jinou elektroniku, matrace, koberce – z ekologických důvodů, nábytek, jízdní kola a dětské kočárky – ty se transportem znehodnotí, znečištěný a vlhký textil.
Sbírka se uskuteční pro veřejnost v pondělí 31. října a v úterý 1. listopadu od 8 do 17 hodin v budově bývalé obchodní akademie v Šalounově ulici, Hořice – zadní dvůr školy. Věci prosíme zabalené do igelitových pytlů či krabic, aby se nepoškodily transportem. Spolupracuje Gymnázium, SOŠ, SOU a VOŠ, Hořice
Děkujeme za vaši pomoc.
Informace: 724 359 080, 493 622 921.
Více na www.diakonie-broumov.org

Program centra

Jičín – Přinášíme program listopadových akcí v Centru přírodních věd – Hvězdárny Jičín.
úterý 1. listopadu – „Nepomáhej mi když to neumíš".
Přednášet přijede bioložka Petra Zíková z Regionálního muzea a galerie Jičín se zaměřením na volně žijící zvířata, která se dostávají zraněná do záchranných stanic.
Paní Zíková úzce spolupracuje se záchrannou stanicí v Libštátu – více se o tomto tématu dozvíte příští úterý na přednášce.
Pro příchozí jsou připraveny materiály s kontakty na nejbližší stanice, kam se mohou ozvat v případě nálezu, nebo naučné plakáty do škol či na úřady.
středa 16. listopadu – „Co se nenosí".
Promítání filmu s předvánoční tematikou budeme promítat zdarma od 18 hodin. Protože, neustále se zrychlující tempo módního průmyslu, umělé zkracování životnosti vyráběných oděvů, neustálý tlak na snižování ceny v důsledku…
Jsou lidé kteří se dokonce živí přešíváním starých věcí a jsou-li úspěšní, založí na tom byznys.
čtvrtek 24. listopadu – „Všichni na Mars".
Přednášet přijede z Hradecké hvězdárny J. Veselý o Marsu.
Při vyslovení slova „Mars" vás napadají spousty otázek…
Odpovědi vám sdělí J. Veselý z Hradeckého planetária a hvězdárny HK.
S přednáškou bude spojena i astrofotografická výstava M. Myslivce. Výstava fotografií vesmírných objektů.
Čas: vždy od 18:00
kde: Centrum přírodních věd – Hvězdárna Jičín (Raisova 310)
Cena: 50Kč/20Kč (děti a členové ČAS), promítání je zdarma.
S přáním, ať máte stále co pozorovat za jakéhokoliv počasí. David Vališka

Detektivka

Dolní Brusnice – Příští sobotu 5. listopadu od 19 hodin se můžete zúčastnit interaktivní hry Kdo zavraždil tchýni?, podmínkou je rezervace na info@hotelpod zvicinou.cz. Více zjistíte na www.hotelpodzvicinou.cz