Touto pohádkou před sto lety začínali loutkářští ochotníci svoji činnost. Šestnáctá přehlídka loutkových divadel se koná od 25. října do 6. prosince. V sobotu 25. října v 10.00 hodin bude také slavnostně otevřena výstava loutek a rekvizit u příležitosti 100. výročí založení divadla, potrvá po dobu přehlídky. Najdete ji v prostorách levé galerie sálu Kulturního domu v Libáni. Otevřeno každou sobotu a neděli od 13.00 do 16.00 hod.

Bačalky – Obec Bačalky ve spolupráci se z. s. Občané Bačalek a Lična zvou na akci Mým národům! Vzpomínkové odpoledne ke 100. výročí vypuknutí 1. světové války (28. července 1914), kdy se započala cesta ke vzniku samostatné Československé republiky. Prom. historik Karol Bílek přiblíží osudové momenty dějin, které změnily tvář celého světa, se zaměřením na oblast Jičínska a Sobotecka. Osobními vzpomínkami a dobovými materiály z rodinného alba přispěje lékař Vilém Hofman z Libáně. Akce se uskuteční v pivnici U Bači v sobotu 25. října od 15.00 hodin. Ta naše písnička česká… Písničky, které provázely české vojáky při cestě na frontu, „hašlerky" a další příjemné melodie k poslechu i tanci zahraje od 18 hodin Veselanka. Přijďte s námi zavzpomínat na nelehké osudy našich dědů a pradědů a společnou písničkou uctít jejich památku.

Vlkanov u Tetína – Obecní úřad Tetín vás zve na svěcení zvonice v osadě Vlkanov.
Koná se v sobotu 25. října ve 14 hodin, vysvěcena bude páterem Řehořem Grzegorzem Puszkiewiczem. Hudební doprovod: žesťové trio Star Brass Karel Houdek – trubka, Martin Maroul – trubka, Lucie Houdková – trombón. 15 hodin – hudební doprovod Dj Brácha, občerstvení zajišťuje Pivovarská zahrádka Miletín.

Třebihošť – Tuto obec najdete jedenáct kilometrů od Dvora Králové na úpatí jižního svahu Zvičinského hřbetu.
Třebihošť je vyhlášená tradičními výstavami ovoce, zeleniny a květin. Pořádá je místní organizace Českého zahrádkářského svazu. Návštěvníci se mohou těšit také na expozici zeleniny, aranžmá řezaných a suchých květin, které doplňují ruční a řemeslnické práce či obrazy. Nechybí ani bohatá tombola, občerstvení a prodej nejrůznějších výrobků. Letošní výstava se koná opět v motorestu U Lípy ve dnech 24. až 26. října. Přístupná bude v pátek 24. října od 12 do 18 hodin, v sobotu 25. října od 9 do 18 hodin a v neděli 26. října od 9 do 17 hodin.

Sobotka – Přijměte pozvání na autorský pořad Petra Šiky, který vás zde seznámí s novinkami a zajímavostmi ze světa seniorů. Beseda se koná dnes od 17 hodin v Knihovně Fráni Šrámka v Sobotce.

Libáň – Sdružení rodičů a přátel libáňské školy pořádá v neděli 26. října od 17 hodin dušičkový lampionový průvod pro děti. Sejdeme se na dětském hřišti na sídlišti v Libáni. Nezapomeňte si vzít lampiony, lucerničky nebo baterky. Malé děti v doprovodu maminek, tatínků, babiček, dědečků. Všechny děti, které mají lampiony nebo jiná světýlka, čeká odměna. Za nepříznivého počasí se akce přesouvá na následující týden. Vstupné dobrovolné.

Jičínsko – Výlovy rybníků, které organizuje Český rybářský svaz Jičín:
25.10. Hádek
28.10. Obora (Libosad)
1.11. Dolní Lochov a Samšina 2.11. Kamenice
8.11. Hluboký
9.11. Oborák (statek)
Rybářství Chlumec nad Cidlinou si vás dovoluje pozvat na výlovy rybníků s možností zakoupení ryb:
24. října – rybník Nečas (obec Budčeves),
27. až 28. října – rybník Proudnice (obec Hradišťko II) – občerstvení zajištěno!
27. až 28. října – rybník Vavřinecký (obec Vavřinec) – občerstvení zajištěno!
31. října až 1. listopadu – rybník Zrcadlo (obec Mlýnec u Kopidlna) – občerstvení zajištěno!