Poblahopřát jí přišli za obecní úřad Dana Rejfková a Marie Šulcová, kronikář Miroslav Říha, ředitel Zemědělské společnosti Jaroslav Glos, Štěpánka a Petr Kořínkovi za Sokol Radim a sousedé Morávkovi, Tůmovi a Emílie Effenbergerová.

Jako Anna Škanderová se narodila v Jezernici u Lipníku nad Bečvou v roce 1923, kde prožila své dětství a mládí. V roce 1943 pomáhala své sestřenici Jančíkové při stěhování do hájenky na Podhájí č. p. 23 (v roce 1945 vyhořela) a seznámila se zde s Jiřím Frýbou ze sousedního stavení. Následně se v roce 1944 vzali, společně hospodařili a vychovali dva syny Jiřího a Vláďu.

Od roku 1960 byla předsedkyní JZD Tužín až do roku 1964, kdy došlo ke sloučení okolních vesnic do JZD Radim. Pracovala zde v rostlinné a později v živočišné výrobě až do důchodu. S manželem ještě pečovali o malé hospodářství a on také téměř čtyřicet let pečlivě psal obecní kroniku. V roce 2005 ve věku 90 let zemřel, a tak paní Frýbová na těch 61 společně prožitých let často vzpomíná.

Radost jí dělá pět vnuků a sedm pravnoučat, kteří ji často navštěvují, a její dva synové za ní střídavě jezdí téměř denně. Loni při sjezdu rodáků jí jako nejstarší obyvatelce obcí Tužín a Podhájí předala starostka květiny. I v tomto věku jubilantce stále chutná všechno, včetně dobré moravské slivovice. ⋌Miroslav Říha, Tužín