Navíc se splnila naděje pořadatelů, že na koncert tzv. vážné hudby zavítá i posluchač, v němž tento žánr třeba ani velký zájem nevzbuzuje. Někdy však může být na vině zbytečný ostych z prostředí vážnohudebních koncertů a člověk si raději poslechne klasiku v teple domova. Akce jičínského Cyklu manželů Koláčných dokázaly takové lidi přilákat a svým stylem uklidnit obavy, že když nemám frak, nemohu na koncert.

Myšleno s trochou nadsázky. Uvolněnost a přívětivá atmosféra, která je na pořadech cyklu vždy přítomná, však svědčí o tom, že užít si takový koncert je možné i bez naškrobeného obleku. Letošní ročník Cyklu klasické hudby je v pořadí šestý a i tentokrát má připravenu zajímavou dramaturgii. Uvede jej koncert s názvem Na lidovou nótu.

Z koncertů manželů Koláčných.Jeho program chce vzdát hold lidové písni a tanci. Je to totiž právě ryzí bezprostřednost lidové muziky a zpěvu, která v klasice scházívá. Ozvěny letošního masopustního veselí pak navíc k takovému programu přímo vybízejí. Koncert Na lidovou nótu se odehraje ve velkém sále Masarykova divadla v Jičíně ve středu 25. února od 19 hodin. Kdo přijde, nebude litovat, neboť kromě uměleckého zpěvu, houslí a klavíru se sálem rozezní cimbálová muzika a zavoní klobása, tlačenka či sladké koláčky spolu s dobrým vínem.

Šestý ročník cyklu tak opět otevírá akce v neotřelém duchu. Pozvání manželů Koláčných (housle) ke spoluúčinkování přijala zpěvačka Veronika Vildmanová (soprán), David Kříž (baryton), Eliška Jenčovská (klavír) a cimbálová muzika. Koncert samotný přinese hudbu Bély Bartóka, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Johannese Brahmse aj., přičemž po jeho skončení bude následovat hodinka s cimbálovou muzikou. Koná se ve spolupráci s KZMJ – ve středu 25. února od 19 hodin ve velkém sále jičínského Masarykova divadla.