Ve filmu, jenž by se měl v kinech objevit ke konci roku, ztvárňuje ředitele věznice.
Pane Pavlato, jakým způsobem jste byl obsazen do filmu Obchodníci?
Tak do tohoto filmu mě obsadil Otmar Brancuzský, což je kamarád režiséra. Řekl mi, jestli bych to neudělal já, a protože já už teď do všeho dávám všechno, jelikož to může být naposled, tak jsem tu nabídku přijal. 


Váhal jste nad tím dlouho, nebo jste byl hned rozhodnutý?
Neváhal; záruka režiséra, kameramana i toho mladého talentovaného chlapa, co to napsal, mě utvrdila v tom, že to bude dobrý film. Také jsem mu chtěl pomoct, protože se jedná o film nízkorozpočtový, na který si sami sehnali peníze. Nebylo to tak, že bych na tom já chtěl něco vydělat, to se ostatně ani nepodařilo, ale je tady dobrá parta, která dělá dobrej biják.


Mohou se na vás diváci těšit i v jiných filmech? Natáčíte v současné době ještě něco?
Já jsem spíše herec činoherní. Působím už asi 17 let v Činoherním klubu. Mám tam nádherné role. Pokud mě diváci znají, tak spíš podle hlasu, protože jsem nadaboval pět a půl tisíce filmů a pravidelně pracuji pro ČRo 2 – Praha.


Na které divadelní představení v Činoherním klubu byste rád diváky pozval?
Myslím, že v Činoherním klubu jsou všechna představení dobrá. Neříkám to proto, že tam působím, to je prostě historický fakt. Na našich stránkách se můžete dočíst vše, co vás zajímá.

Zakladatel tohoto divadla, Ladislav Smoček, oslavil právě v těchto dnech osmdesáté narozeniny a je stále v obrovské formě. Dalším režisérem je například také Ondřej Sokol.

Když se podíváte na naše stránky, tak zjistíte, že všechna představení tam jsou velmi dobře popsána, a to i od kritiky


Jak vůbec trávíte léto? Byl jste někde na dovolené?
Léto trávím tak trochu pracovně. Píšu do Lidových novin a do Reflexu a také sepisuji takový fejeton pro dámy na balkónech, to dělám pro ČRo 2 – Praha.


Jako zástupci Jičínského deníku mi to nedá a musím se zeptat. Byl jste někdy v Jičíně?
V Jičíně jsem byl mnohokrát a to samé platí o Sobotce, protože můj bratr Josef Pavlata tam má svoji chalupu. Běžte se tam podívat, protože to je chalupa, kde v určitých letech žil Jára Cimrman. Je tam taková cedulka a na ní je to napsáno. To bude čtenáře určitě zajímat. ⋌ Martin Vávra