Máte nějaké oblíbené místo v Krkonoších?
Ano, mám. Můj otec pochází z Krkonoš z Markoušovic, což je taková vesnice ze Velkými Svatoňovicemi. Tam jsem trávil v dětství u babičky s dědou prázdniny a víkendy. Ale asi moje nejoblíbenější místo v Krkonoších je přímo v Obřím dole u kapličky, kde jsem se ženil. To mám hodně rád.

Znáte nějaké oblíbené krkonošské jídlo?
Třeba kyselo. Babička dělala kyselo a máma ho umí taky. Je to místní specialita.

A co nějaké místo v Českém ráji?
S Českým rájem jsem na to dobře. I když už čtyřiadvacet let žiju v Praze, tak jsem si tady pořídil chalupu, protože cítím, že jsem tady doma. Jsem rád, že žiju v Praze, že tam pracuju. Moc se mi líbí ten fofr, ale tady jsem se narodil, tady znám, jak se říká, každý kámen. Český ráj a Jičín moc rád a chtěl bych tady strávit podzim svého života, až to přijde.

Kam chodíte na výlety?
My jsme vždycky chodili na Prachov - Prachovský skály – a Kumburk, Bradlec. Ale chalupu jsme si pořídil před šesti, sedmi lety právě na druhou stranu směr Jičíněves. Tam jsem to vůbec neznal. Teď jak chodíme a jezdíme na výlety .Je to tam taky nádherný. A to jsem nikdy netušil. Takže Češov, Kostelec, za Veliší Bukvice. Překvapilo mě, jak je to tam krásný. Tady jezdíme na kole, jinak chodíme na túry. Taky jsme dělali s dcerou túry ve Slovinsku. Chodili jsme týden po horách. Já to mám radši, než se válet u moře.
Děkuji za rozhovor