Dnešním plesovým večerem ve velkém sále Kongresového centra Aldis budou provázet dva moderátoři: Romana Pacáková a Jiří Ševčík. Ani jeden z nich není v této roli nováčkem, ale  při společné práci se potkávají poprvé. Jak se na svoji společnou premiéru připravovali?

Ukradené chvilky

Půvabná moderátorka Českého rozhlasu Hradec Králové Romana Pacáková je právě na mateřské dovolené. K jejím dvěma odrostlým dětem totiž před rokem přibyl divoch Jáchym, který Romanu zaměstnává čtyřiadvacet hodin denně. Na ples se tak připravovala v několika málo volných chvilkách, kdy Jáchym po obědě usnul. „Nejdůležitější je pro mě samozřejmě podrobný program a informace o všech účinkujících kapelách a umělcích, abych byla takzvaně v obraze," říká o své práci Romana Pacáková. „Pečlivě si také připravuji první vstup, který na rozdíl od těch dalších nemůže být improvizací. No a pak samozřejmě šaty, doplňky, boty – všechno musí ladit a dobře vypadat. Hodně jsme také komunikovali s Jirkou Ševčíkem, abychom sladili styl práce a domluvili se na všem potřebném."

Oba moderátory čeká na pódiu mnoho vstupů –  kromě toho úvodního pak při každé změně programu nebo při čekání na přesun kapely a podobně. A jak tráví chvíle v zákulisí mezi dvěma vstupy?

„Do půlnoci to většinou utíká, program má  tempo a většinou je čas jen na sklenici vody nebo na kávu," pokračuje Romana Pacáková. „Po půlnoci už je to většinou dlouhé, takže zase káva… Alkohol? Rozhodně ne, to je neprofesionální."

Ve dvou rolích

Moderátor a zpěvák Jiří Ševčík se na mediálním plese představí hned ve dvou rolích: jeho pardubická kapela Pirate Swing band dnes večer bude hrát k tanci i poslechu.

„Mediální ples je výjimečný hned z několika důvodů. Je to prestižní akce s dlouholetou tradicí. Obvykle s kapelou buď na plesech hrajeme, nebo je moderuji, ne obojí. Tohle tedy pro mě bude premiéra, na kterou se moc těším," prozradil  nám Jiří Ševčík. „Je pravda, že naše koncerty moderuji sám, ale na takovéto významné události budu mít tyto dvě role poprvé," dodal.

Pirate Swing band má v repertoáru nejen klasické skladby, ale i vlastní swingové verze známých hitů jiných hudebních žánrů. „Program skladeb na dnešní večer bude pestrý. S kapelou kromě swingových standardů určitě zahrajeme i lahůdky v podobě známých rockových a popových skladeb ve swingové podobě. Doufám, že návštěvníky pobaví a zatančí si," sdělil Jiří Ševčík.

„Mediální ples je v zimní sezoně naší poslední akcí. Pak nás čekají tři týdny volna a začne to všechno zase nanovo," zakončil s úsměvem jeden z vašich dnešních průvodců plesovým večerem Jiří Ševčík.   (fri, mm)

Studenti hradecké Střední školy vizuální tvorby se nechali inspirovat hudbou

Prostory hradeckého Kongresového centra Aldis vítají návštěvníky mediálního plesu  vždy v plné kráse. Slavnostní výzdoba je už tradičně dílem studentů hradecké Střední školy vizuální tvorby.

Nejinak tomu je i letos. S přípravou překrásných květinových instalací, vazeb a dekorací ve škole začali s velkým předstihem: už vloni na jaře!

Harmonie

Každé umělecké instalaci samozřejmě předchází námět a inspirace. Studenti Střední školy vizuální tvorby v Hradci Králové při vytváření ročníkových prací přenesou vlastní náměty do grafických návrhů, které pak následně realizují. V červnu 2012 studentka Martina Poláková vytvořila dílo na téma Hudba a floristický design. Její konstrukce se staly základem pro květinové instalace pódia 21. mediálního plesu v Hradci Králové.

Na zavěšených vlnovkách a kulatých konstrukcích jsou květiny umístěny v asymetrických skupinách.

Vždy je nezbytné dodržovat pravidla estetické přípravy. Instalace musí splňovat správné proporce, linie, barevné harmonie i struktury. Kraj pódia zdobí voskové dekorace se živými květy ve zkumavkách.

Tento způsob tvorby florálních dekorací realizovali učitelé na semináři se zahraničním lektorem. Celkem se na plesové dekorace a instalace použilo přes dva tisíce rostlin a květin.   (zš)

Tombola UNICEF slouží dobré věci

Český výbor pro UNICEF je svým pojetím vysoce humanitární organizací. UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Veškeré získané prostředky slouží výhradně k uskutečňování programů na pomoc dětem.

Kupte si lístky!

Programy UNICEF můžete podpořit právě dnes, a to zakoupením lístků do tomboly ve foyeru v 1. patře Kongresového centra Aldis. Jeden lístek stojí padesát korun. V tombole na vás čekají hodnotné dary –  například poukazy na nákup ve značkových prodejnách s oblečením, večeře v luxusních restauracích, kosmetika, dárkové předměty UNICEF a mnoho dalších lákavých výher. Všechny ceny do tomboly UNICEF věnovali  sponzoři, bez nichž by se úsilí této humanitární organizace  a pomoc dětem neobešla.

Očkovací programy

Možná nevíte, že jen v rozpětí prvních pěti let života umírá každý rok v rozvojových zemích téměř deset milionů nejmenších dětí. Většina z nich zcela zbytečně, protože umírají na podvýživu a na nemoci, proti kterým existuje očkování nebo lék.

Očkovací programy zachrání každý rok životy třem  milionům dětí, další desítky milionů dětí ochrání před následky onemocnění. Přesto každoročně jeden a půl milionu nejmenších dětí v nejchudších zemích stále ještě na nemoci, kterým se dá jednoduše předejít očkováním, umírá.

Doplňky výživy

Součástí očkovacích kampaní, které UNICEF v rozvojových zemích organizuje, jsou také dodávky důležitých doplňků výživy. Patří mezi ně  například vitamin A pro posílení imunity organismu a prevenci slepoty, železo proti anémii, tablety na odčervení a také moskytiéry na ochranu proti malárii.

UNICEF prosazuje opatření, která dětem umožňují co nejlepší start do života, protože správná péče v raném věku je nejdůležitějším základem pro budoucnost člověka.

Doklad pro vás

Pokud se na dnešním mediálním plese rozhodnete podpořit programy UNICEF, na požádání vám bude u jejího stánku ve foyeru v 1. patře vydán doklad o zakoupení lístku do tomboly a poskytnutí finančního daru organizaci UNICEF. Toto potvrzení je současně vydáváno jako daňový doklad. Pokud je dárce plátcem daně z příjmů ve smyslu zák. 586/92 Sb., má podle § 15 resp. § 20 nárok na odečet daru ze základu daně.

S poděkováním

Kromě sponzorů činnosti UNICEF podpořili charitativní tombolu na dnešním mediálním plese také Ing. Hana Beznosková, Agentura Hana – úklid domácností a komerčních prostorů a Miksa Robert – instalatérství, topenářství a elektrické čištění odpadů.   (op)

Program plesu

VELKÝ SÁL 1. patro:
20.13 Slavnostní zahájení - Znělka Big Band Aldis, moderátoři a ředitelé Vydavatelství 
Vltava-Labe-Press, Kongresového centra Aldis a Českého rozhlasu Hradec Králové
20.20 Předtančení MTC KROK DANCE DREAM
20.25 BIG BAND ALDIS
21.00 KAMILA NÝVLTOVÁ
21.30 JIŘÍ ŠEVČÍK a PIRATE SWING BAND
22.30 TURBO
23.50 Půlnoční překvapení – Originální soubor mužoretů českých ARTROSA
24.00 Slosování vizitkové tomboly
00.20 BIG BAND ALDIS do konce plesu (02.00 hod.)

MALÝ SÁL 1. patro:
20.13 Zahájení – Skupina orientálního tance SAHAR
20.20 Diskotéka Zdeňka Vranovského
21.45 Skupina orientálního tance SAHAR
22.00 MEMPHIS
23.00 Diskotéka Zdeňka Vranovského do konce plesu (02.00 hod.)

LABSKÝ SÁL – LABSKÁ VINÁRNA 1. patro:
20.13 – 23.00 MEDlCIMBAL

FOYER přízemí:
19.30 Orchestr SAFARI – ZUŠ Střezina

VIZITKOVÁ TOMBOLA:

1. cena TELEVIZOR od firmy BEAS, a. s. Hradec Králové, 
Pekárny Lično a  Cukrárny Letohrad
2. cena TISKÁRNA od firmy IMPROMAT CZ, s. r. o., pobočka Hradec Králové
3. cena RETRO RADIOPŘIJÍMAČ od ČESKÉHO ROZHLASU HRADEC KRÁLOVÉ 
(CD, MC, MP3, flash disk a gramo v jednom)
Stačí vhodit vizitku do osudí u výstavní síně a  počkat do půlnoci, kdy se budou vizitky slosovávat.

CHARITATIVNÍ TOMBOLA UNICEF:

Její výtěžek je určen na podporu očkovacích programů UNICEF.
Ve foyeru v 1. patře si můžete zakoupit losy v ceně 50 korun a vyhrát hodnotné dary partnerů UNICEF.

Charitativní tombolu UNICEF finančně podpořili:
Ing. Hana Beznosková, Agentura Hana – úklid domácností a komerčních prostorů
Miksa Robert – instalatérství, topenářství a elektrické čištění odpadů

Welcome drink pro Vás připravila firma Jan Becher – KARLOVARSKÁ BECHEROVKA, a. s.

O květinovou výzdobu a dárky se postarala STŘEDNÍ ŠKOLA VIZUÁLNÍ TVORBY HRADEC 
KRÁLOVÉ – RUSEK

Změna programu vyhrazena.

Jídelní lístek

HRADECKÁ RESTAURACE přízemí:

Předkrm:
50 g Uzený losos na římském salátu, opečený toast 68,-

Jídla na objednávku:
150 g Pikantní roštěnka na zázvoru s mladou karotkou 125,-
150 g Marinovaná vepřová kotleta s ananasovo-mangovým chutney 115,-
150 g Vepřová panenka s pečenou cuketou a lilkem 128,-
150 g Jelení medailonky na anglické slanině 125,-
150 g Krůtí steak s hrubozrnnou hořčicí a sušenou šunkou 127,-
150 g Kuřecí plátek se sušenými rajčaty a rukolou 114,-
150 g Grilovaný modrohlav s limetkovou šťávou 116,-

Přílohy:
150 g Hranolky 34,-
150 g Basmati rýže 28,-
150 g Krokety 34,-
200 g Vařené brambory 25,-
130 g Bramboráčky 34,-
50 g Tatarská omáčka 15,-

Saláty:
200 g Ledový salát s mozzarellou a parmezánem 48,-
200 g Míchaný zeleninový salát 48,-

Moučníky:
Domácí lívanečky s tvarohem a ovocem 38,-
Hruška ve vinném těstíčku se sorbetem a šlehačkou 38,-

KAVÁRNA, CUKRÁRNA výstavní síň 1. patro:

Espresso 25,-
Latté 37,-
Cappuccino 35,-
Vídeňská káva 34,-
Čaj, dle nabídky 20,-
Mattoni, 0,33l 25,-
ZÁKUSKY, dle nabídky 20,-

TEPLÝ BUFET foyer 1. patro:

150 g Hovězí guláš s cibulkou a pečivem 90,-
150 g Vepřový řízek, šťouchané brambory, okurka 90,-
Chlebíček šunkový 20,-