Od časného rána až do pozdního odpoledne vás na pěší zóně, Žižkově, Valdštejnově a Lidickém náměstí, na zámku, v parku nebo Rumcajsově ševcovně i na dalších místech čekají vystoupení hudebních a tanečních skupin různého žánrového zaměření, divadelní představení, prezentace jičínských občanských sdružení, spolků a institucí.
Letošní novinkou bude neotřelá přehlídka dříve tak oblíbených malých motocyklů, láskyplně nazývaných „pařez“, „kozídech“ nebo prostě „pionýr“. Spanilá jízda Jawa beer clubu odstartuje na Valdštejnově náměstí před desátou hodinou. Na stejném místě se také poprvé představí současná i historická hasičská technika. Záchranný hasičský sbor Královehradeckého kraje i jičínští dobrovolní hasiči také chystají ukázky své činnosti. Některé dovednosti si budou moci vyzkoušet i zájemci z řad návštěvníků.

Také romantika

Romantické duše jistě potěší májová vyjížďka na lodičce, kterou na rybníku Kníže organizuje Petr Heber, majitel Galerie Na hrázi a Muzea vody. Stejně jako v loňském roce nezůstanou stranou ani sportovci, kteří přichystali bohatý program v Aquacentru a na otevřených sportovištích.
Podvečerní tečku pak obstará ve Valdštejnské lodžii opravdu netradiční propojení orientálních tanců a následujícího posezení s Petrem Šabakou.