Na výstavě „Krásy a chutě českých regionů všemi smysly" se dozvíme nejen o kulturních a přírodních zajímavostech, ale seznámíme se také s krajovými specialitami. Ve vstupní hale nás uvítá miniatura jilemnického zámku, která byla zhotovena pro Park miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech.

Změna
„Výstava, která je na naší škole už tradicí, se bude od předcházejících ročníků lišit. Žáci a vyučující, tentokrát propojili cestovní ruch s gastronomií, a tak si na své přijdou všechny naše smysly. Návštěvníci si prohlédnou obrazové materiály, žáci je pozvou na zajímavá místa a ochuzeny nebudou ani naše chuťové buňky. Ve školní restauraci můžeme například ochutnat pravé krkonošské kyselo, frenštátské medailonky nebo kapra dle Petra Voka," říká ředitel Lubomír Charousek.

Novinkou letošní výstavy je také doprovodný program.
Představí se v něm některé firmy a společnosti, se kterými škola už delší dobu spolupracuje. A je z čeho vybírat. Pozvání přijal například senátor a majitel firmy Detoa Albrechtice Jaroslav Zeman, spolupráci lomnické Střední školy se Svazkem měst a obcí Krkonoše přiblíží místostarosta Vrchlabí Michal Vávra a účast přislíbili i další hosté.

Měl by mezi nimi být hejtman Libereckého kraje Martin Půta, krajská radní pro školství Alena Losová, krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník nebo majitel Parku miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech Marian Piasecki. V pátek je výstava přístupná od 8.30 do 17. hodin, v sobotu 9. února od 8.30 do 15.hodin.   Jana Tauchmanová