Horký si s sebou přiveze nejen svou hudební skupinu, se kterou si jejich hity zpívají trampové už od roku 1982, ale také vzácného hosta, zpěvačku, kapelnici a baskytaristku bluegrassové kapely BlueGate Ilon Leichtovou.

Kamelot je současná česká hudební skupina pocházející z Brna. Vznikla v roce 1982, celou její historií ji provází zakladatel a frontman Roman Horký, který je až na výjimky autorem všech textů i hudby k písním skupiny. V anketě časopisu Folk & Country byl Kamelot v letech 1993 až 1999 pokaždé zvolen skupinou roku a šest jeho alb bylo oceněno jako deska roku. Ke známým písním kapely se mimo jiné řadí „Zachraňte koně“, „Zrození hvězd“, „Levnej hotel“, „Čas rozchodů“, „Pozor, tunel!“,„Slib“, „Honolulu“, „Island“ a další. Komerčně nejúspěšnějším se stalo debutové album „Zachraňte koně“ vydané v roce 1990, které zaznamenalo téměř 100 tiséc prodaných nosičů a získalo multiplatinovou desku. Celkově se autorských alb Romana Horkého prodalo více než 500 tisíc kusů. Titulní skladba „Zachraňte koně“ získala ocenění Hit desetiletí ve folk a country hudbě.

Pozůstatky nočního driftování asi padesátky aut na Valdštejnově náměstí v Jičíně.
Noční pozdvižení v Jičíně. Driftování na Valdštejnově náměstí vzbudilo půl města

Stěžejním programem koncertu bude výběr skladeb Romana Horkého a Kamelotu z historie až po současnost, prolnutí srdečních skladeb autora a posluchačů. Některé písně přinese hudební skupina v nových, nebo naopak v původních aranžích. Zazní i „Zaprášené diamanty“ ze stejnojmenného alba, které vyšlo v závěru minulého roku. Poutavým bodem programu budou zajisté i chvíle, kdy na podiu zůstane sám autor a interpret v intimní hudební zpovědi. Chybět nebudou samozřejmě i největší hity Kamelotu.

Mohlo by vás zajímat: Jak vzniká v Hořicích pochoutka Napoleona? Naučit se zatočit trubičku trvá týdny

Zdroj: Deník/Kateřina Chládková