Deczi se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolakovo (kousek od Bratislavy), na Slovensku. V šedesátých letech byl členem kapely S+HQ Karla Velebného. V sedmdesátých letech nahrál svoje sólové album "Sentimental Trumpet" se smyčcovými nástroji. Jako solista byl členem orchestru při nahrávání desky "Jazz Goes To Beat" Václava Zahradníka. Na konci roku 1967 založil vlastní soubor Jazz Celula a od začátku sedmdesátých let byl členem JOČRu – Jazzoveho orchestru Československeho rozhlasu.

Laco vystupoval ve Spojených státech s velkou řadou skvělých jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl, Sonny Costanzo a dalšími. Od 80. let působí na newyorské jazzové scéně. Na půdě novopackých sklepů v Nové Pace zahraje v úterý 5. listopadu od 20 hodin. Jako host vystoupí uznávaný newyorský hráč na foukací harmoniku Chris DePino. který patří k jeho oblíbeným spoluhráčům.

Vstupenky je možné kdykoli zakoupit na baru restaurace Novopacké sklepy nebo rezervovat na telefonu 493 722 872. Pokud chcete od nás vyhrát vstupenky, stačí odpovědět: 1. Jak se jmenuje kniha obrazů Laca Decziho vydaná v roce 2005? 2. V jakém roce založil Laco Deczi hudební formaci Jazz Celulla?

Pište na adresu Jičínský deník, Husova 48. 506 01 Jičín, nebo e-mailový kontakt iva.vydrova@denik.cz, a to do 4. listopadu do 12 hodin.