Vyzdobené perníky společně zavěsily na stromeček, který je ozdobou obecního úřadu. Již při vstupu na vás dýchne ta příjemná perníková vůně, která vám připomene, že vánoční doba je tu. Rozsvícení obecního stromečku proběhlo o 1. adventní neděli a s ním se na návsi rozzářil i postavený betlém. Stačilo zvonit na zvonečky a zázrak byl tu.

Se svým vystoupením se představily děti ze ZŠ Nemyčeves a sváteční podvečer zpříjemnili vánočními písněmi členové jičínského sboru Smetana.
Ani letos na nás nezapomněl Mikuláš s čertem a andělem. Přestože došlo i na slzičky, po společně zazpívané písničce si všechny děti odnesly zaslouženou odměnu a sborově slíbily, že už budou jenom hodné.

Svařák nestačil
Opět nechyběla vůně svařáčku, kterého je každý rok čím dál víc, ale stále je ho málo a napečené dobroty od našich hodných vitiněvských „hospodyněk".
O 3. adventní neděli 14. prosince proběhne v odpoledních hodinách společné aranžování a posezení na obecním úřadě, kde si ženy opět budou moci vytvořit za zvuků koled něco pěkného do svých příbytků. Tímto vás srdečně všechny zveme. A pokud nemáte ještě koupené žádné dárečky, tak šup na to, protože Ježíšek už je za dveřmi!

Touto cestou děkuji všem zúčastněným, kteří se podíleli a podílejí na příjemné předvánoční atmosféře v naší obci.Přejeme krásné, klidné a pohodové prožití vánočních svátků.  Jitka Heršálková, Vitiněves