Přihlásit se mohou opět ženy, kterým už bylo 18 let. „Navštivte ve dnech 14. a 15. března královéhradecký Aldis, kde se koná veletrh cestovního ruchu Infotour a cykloturistika. Hledejte červené stánky Královských věnných měst. Zde se můžete nechat vyfotografovat v královské korunce a zařadit se tak do soutěže volby královny Královských věnných měst 2014," vysvětlila Jana Mitisková z královédvorského infocentra.

V minulých letech vybírala královnu porota na společenském večeru. Nyní budou vítězku hlasováním vybírat všichni, kteří navštíví webové stránky sdružení královských věnných měst, www.vennamesta.cz. „Zde se ve fotogalerii finalistky představí. Zvolená královna vyhraje víkendový pobyt pro dvě osoby ve vybraném královském věnném městě," doplnila informace Mitisková.

Jak kandidátky Trutnova, tak i Dvora Králové v minulosti získaly titul. Královédvorské dívky se vlády nad věnnými městy ujímaly dokonce čtyřikrát, naposledy Tereza Lagutinová (snímek).

Volba se tak stane součástí propagace věnných měst na Infotouru. Svazek obcí, který tvoří města Dvůr Králové, Chrudim, Hradec Králové, Jaroměř, Mělník, Nový Bydžov, Polička, Trutnov a Vysoké Mýto budou ve stáncích zastupovat postavy v kostýmech, které představí nejen turistická lákadla, ale i regionální produkty. Další společnou akcí je výtvarný salón věnných měst. Ten by se měl uskutečnit na podzim v jaroměřském muzeu.