Komentované prohlídky města jsou přichystány na 17. a 19. hodinu, v 18 hodin si můžete společně s Albrechtem z Valdštejna prohlédnout muzeum nebo se ve 20 hodin potěšit koncertem na varhany a housle v kostele sv. Ignáce. Od 21. hodiny jsou přichystány noční prohlídky muzea při svíčkách. Přístupné bude i podzemí bývalého sídla Smiřických a prostory Panské oratoře.

Letní kino v zámecké zahradě vás ve 21.30 hodin přivítá českou komedií Tankový prapor. Ve 22 h. „odtroubí" věžník na Valdické bráně ukončení pátečního programu.

V sobotu 4. srpna se během dne můžete setkat s pouličními umělci, od 8 hodin se konají tradiční jičínské trhy, připraveny budou opět komentované prohlídky kostelů (10, 12) a města (12, 15), s dětmi můžete přijít v 16 hodin na pohádku do zahrady Pod Koštofránkem.

Mše v kostele sv. Ingáce začíná v 18 hodin a ve 20.30 následuje hra pro dospělé v zahradě Pod Koštofránkem. V neděli 5.8. se můžete od 9 h. osvěžit na jičínském koupališti, kde budou připraveny soutěže pro děti. Od 17 hodin v parku hraje Never More a Edmon Wells.