Veteránem okolo Pecky

Kdy: neděle 12. května od 9 hodin
Kde: Pecka

Proč přijít: 3. ročník výstavy a jízdy historických vozidel – Memoriál Tomáše Hanka. Výstava proběhne od devíti hodin. První vůz odstartuje z náměstí v 10:30 hodin, další budou následovat v minutových intervalech. Na trati dlouhé 60 km je šest průjezdních kontrol a padesátikilometrový úsek jízdy pravidelnosti. První vůz dojede do cíle na koupaliště Pecka ve 12:15 hodin. Vyhlášení výsledků proběhne od 14:30 hodin.

Slavnosti svátku matek

Kdy: neděle 12. května od 11 hodin
Kde: Holovousy

Proč přijít: Přijďte potěšit maminky a užít si s dětmi nedělní den na kouzelné akci plné zpěvu, tance a umění. Těší se na vás vynikající umělci i spolky, jež představí své činnosti.

Pozvánka: Slavnosti Svátku matek v Holovousích
Charitativní akce: Slavnosti Svátku matek

Čokoládové jaro s vínem a pohádkou na Starých Hradech

Kdy: sobota a neděle od 10 hodin
Kde: Staré Hrady

Proč přijít: Jaro je tady a i letos jej na Starých Hradech vítáme ve znamení čokolády a pohádek. Pro děti máme spoustu pohádkových překvapení. I dospěláci se mají na co těšit, z hradních sklepů jsme pro vás připravili bohatou nabídku těch nejlepších vín, vyhlášenou Starohradskou medovinu a pro všechny pak Drakuládu, kvalitní dračí čokoládu.

První rande na Lavičce Rumcajsovy rodiny v Jičíně

Kdy: celý víkend
Kde: Jičín

Proč přijít: Květen je měsíc lásky, akce je pro všechny a je jedno kolikáté rande vlastně máte, každé může být něčím první.

Den matek v Kopidlně

Kdy: pátek 10. května od 15:30
Kde: KVC Kopidlno

Proč přijít: V programu vystoupí děti ze školní družiny, ukázka kosmetiky, účast vizážistky, tvořící workshop.

Dny pro rodinu

Kdy: sobota 11 května od 10:00
Kde: Domov bez bariér, Hořice

Proč přijít: V průběhu celého dne prezentace sociálních služeb a institucí, základních a uměleckých škol.Nabídka regionálních producentů, stáčení hořických trubiček. Prezentace MAS Podchlumí.Malování na obličej, hry, soutěže pro děti, razítkovací karty a zábavná stanoviště.Občerstvení zajištěno.

Kačka pro Kačku

Kdy: neděle 12. května od 14 hodin
Kde: Jírovy sady, Nová Paka

Proč přijít: Kačka žije v Nové Pace, kde svou energií a časem přispívá k tomu, aby se tu dobře žilo i ostatním. Znáte Snídaně v trávě nebo festival Paka plná piva? Kačka je jednou z hlavních postav, které stojí za jejich realizací. Společně se spolkem Pačtí blázni připravili od roku 2019 hromadu úspěšných kulturních akcí. Vedle toho je také aktivní dobrovolná hasička – velitelka žen a členka kulturního a životního výboru.

10. ročník modelářské výstavy

Kdy: čtvrtek až neděle 9.-12. května
Kde: KD Slatiny u Jičína

Proč přijít:

PozvánkaZdroj: Archiv