Hořická pouť

Kdy: pátek až neděle, 3.-5. května
Kde: Hořice
Vstupné: 200 a 100 Kč

Proč přijít: V Hořicích nebude ani letos chybět tradiční pouť na vrchu Gothard. Od pátku do neděle tu bude na malé i velké čekat pestrá nabídka atrakcí, od dětské klasiky až po lehčí adrenalin.

O cenu Rumcajse, Manky a Cipíska

Kdy: sobota 4. května od 9:30
Kde: Masarykovo divadlo, Jičín
Vstupné: 200 a 100 Kč

Proč přijít: Tradiční soutěž ve společenském tanci, která je zároveň jednou z nejstarších nepřetržitě konaných tanečních soutěží v České republice.

Novopacký šutrák 2024

Kdy: sobota 4 května od 8 hodin
Kde: hotel Central, Nová Paka

Proč přijít: Kultovní soutěžní výstava se zaměřením na plastikové a papírové modely. Na výstavě najdete vše od letadel, přes pozemní techniku, figurky až po dioramata. Na akci budou i workshopy se zaměřením na stavbu papírových modelů. Najdete zde i běžný prodej modelů všech kategorií.

Bloudění Podkrkonoším

Kdy: sobota 4. května od 8 hodin
Kde: koupaliště Pecka

Proč přijít: Bloudění Podkrkonoším je orientační závod dvojic na kole, kde účastníci hledají kontroly ve volném pořadí dle turistické mapy – svým pojetím je akce určena pro zdatné sportovce, ale určitě pro hobbíky nebo úplné začátečníky.

Čokoládové jaro s vínem a pohádkou na Starých Hradech

Kdy: sobota 4. května od 10:00
Kde: Hrad a zámek Staré Hrady

Proč přijít: Jaro je tady a i letos jej na Starých Hradech vítáme ve znamení čokolády a pohádek. Pro děti máme spoustu pohádkových překvapení. I dospěláci se mají na co těšit, z hradních sklepů jsme pro vás připravili bohatou nabídku těch nejlepších vín, vyhlášenou Starohradskou medovinu a pro všechny pak Drakuládu, kvalitní dračí čokoládu.

Wohnout • Alkehol • Walda Gang

Kdy: pátek 3. května od 17 hodin
Kde: zimní stadion Jičín
Za kolik: 650 korun

Proč přijít: Wohnout je česká hudební skupina z Prahy. Tvoří ji bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových, baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk Steiner. Alkehol - česká rocková hudební skupina. Alkehol vznikl v roce 1991, kdy se Ota Hereš a Petr Buneš, tehdy kytaristé thrashmetalové skupiny Kryptor, rozhodli složit ne-trashmetalové písně s hospodskými texty. Walda Gang je česká rocková skupina, kterou založil zpěvák skupiny Harlej Vláďa Šafránek po smrti Waldemara Matušky.