Zahájení lázeňské sezóny

Kdy: sobota 25. května od 10 hodin
Kde: Lázně Bělohrad
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Tradiční akce pro návštěvníky všech věkových kategorií. Bude připraven celodenní hudební program, animační program pro děti, doprovodné aktivity, sekce na podporu zdraví i mnoho stánků s gastro specialitami, jarmark a mnoho dalšího. Akce se koná v příjemném prostředí areálu minigolfu, na okraji lázeňského lesoparku Bažantnice.

Weber Jičínská 50

Kdy: sobota 25. května od 10 hodin
Kde: Jičín

Proč přijít: Již podevatenácté čeká jičínské i přespolní cyklisty Weber Jičínská 50. Letošní ročník odstartuje v sobotu 25. května a bude mít dva starty – první „oficiální“ v centru Jičína na Lidickém náměstí a druhý „ostrý“, z něhož se již vyrazí do terénu. Odpoledne pak bude následovat příznačný desátý ročník běžeckého závodu Weber Jičínská 10.

Další pozvánky najdete Z D E ↓↓↓

Fotogalerie: Víkendové tipy Deníku, 25.-26. května 2024

Jarní koncert

Kdy: neděle 26. května od 19 hodin
Kde: zámek Humprecht

Proč přijít: Jarní koncert na zámku Humprecht představí jako již tradičně hudbu období vrcholného baroka a romantismu. Sopranistka Veronika Vildmanová a barytonista Martin Strouhal zazpívají za klavírního doprovodu Leony Stříteské především operní árie a duety G. F. Händela a G. Verdiho, zazní ale i písňová a duchovní tvorba francouzské, německé a ruské provenience romantického a postromantického období.

Trike-Moto sání

Kdy: pátek až neděle
Kde: Třebnouševes

Proč přijít:

close Pozvánka info Zdroj: Archiv zoom_in

Michal Pavlíček & Trio

Kdy: pátek 24. května od 19 hodin
Kde: Kino Nová Paka
Za kolík: 390 Kč

Proč přijít: Michal Pavlíček je hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař. Je výraznou osobností a spolutvůrcem Pražského Výběru. Je zakladatelem a autorem hudby skupin Stromboli, Big heads. Působí též ve formacích BSP, Trio a Supergroup. Jeho píseň Země vzdálená s textem Ivana Hlase se stala jedním z hitů devadesátých let.

Loutkobraní

Kdy: sobota od 13:30
Kde: Jírovy sady, Nová Paka

Proč přijít: MKS Nová Paka pořádá odpolední dětský festival plný pohádek, dílniček a hraní. Doprovodný program ve spolupráci s LS Rolnička a DDM Stonožka bude probíhat od 13:30 do 17:30. Děti se mohou těšit na bublinovou show, malování na obličej, sportovní hry, skákací hrad, vyrábění nejen z papíru a mnoho dalšího!

Pozvánka:

close Pozvánka info Zdroj: Archiv zoom_in Pozvánka

Rockový Hangár

Kdy: sobota od 10 hodin
Kde: Terminál 3, Porák

Proč přijít: Vezmi rodinu a děti, dědu a babičku, kámoše a přátele a doraz v sobotu na třetí ročník Rockového Hangáru, který začíná v 10 hodin dopoledne a končí ve 22 hodin ohňostrojem!

Župní slet

Kdy: sobota od 14 hodin
Kde: Valdice
Za kolík: 80 a 20 Kč

Proč přijít: Předvedení sletových skladeb Čmeláci, Fitness, Mravenci, Trampolíny, Leporelo, Sokolhraní, Babí léto. Bohaté občerstvení zajištěno.

close Pozvánka info Zdroj: Archiv zoom_in

Aréna představitosti Divadla bratří Formanů a jejich přátel

Kdy: sobota ve 14 hodin
Kde: Zámecké galerie, Jičín

Proč přijít: V pořadí již třetí instalace konceptu Imaginárium v prostorách jičínské konírny čerpá inspiraci ve světě sportu. Témata, jakými jsou hravost, soutěživost, fair play a přátelství, jsou tentokrát hlavní inspirací tvůrčítho týmu Imaginária, aniž by se vzdálil kouzlu divadelního světa a hodnotě řemeslné práce.

Pozvánka do Hořic:

close Pozvánka info Zdroj: Archiv zoom_in

Jičínské věže

Kdy: neděle od 16 hodin
Kde: resturace Řáholec, Jičín
Za kolik: 300 Kč

Proč přijít: Kam půjdete? Start hry je v restauraci Řáholec Husova 52 v 10 hod., vylezete si na Valdickou bránu, dominantu Jičína, prozkoumáte kostely sv. Jakuba a Ignáce, navštívíte Hvězdárnu, vyšplháte na rozhlednu na Čeřovce, lipovou alejí Libosad se přesunete do Sedliček, prohlédnete si Valdštejnskou lodžii, kostel Všech svatých se zvonicí, vyšplháte na Zebín. Hraje se o kostičky a absolventské vizitky.