RODfest

Kdy: sobota 8. června od 12 hodin
Kde: Jírovy sady, Nová paka

Proč přijít: RodFest je typ akce, která propojuje generace, žánry, komunity, nabízí interaktivní zábavu i osvětu. Hudba, divadlo, performance, workshopy, dílny pro návštěvníky jakéhokoliv věku.

Emma a Barbora Srncovy – Obrazy a litografie

Kdy: pátek 7. června od 17 hodin
Kde: Vlastivědné muzeum a galerie, Železnice

Proč přijít: Výstava obrázků plných pohody známé výtvarnice a malířky Emmy Srncové a její dcery – herečky a malířky Barbory Srncové. Vernisáž výstavy se koná v pátek 7. 6. od 17 hodin za osobní účasti Barbory Srncové.

Festival Culture Reggae Vibez 2024

Kdy: od čtvrtka do neděle
Kde: lom U sv. Josefa, Hořice

Proč přijít: Festival se koná na kouzelném místě a to v lomu U sv. Jozefa který se nachází v Hořicích Na festivalu tě čekají dvě stage u kterých se rozhodně nudit nebudeš.Těšit se můžete na jména jako je Zion Train (UK), Benny Page & MC Navigator (UK), Krak in Dub (FR) & Demolition Man aka Ras Demo (UK), Jamajki (PL), Polemic (SK), United flavour a mnoho dalších.

Dřevosochání

Kdy: pátek a sobota
Kde: areál Zahrada, Hořice

Proč přijít: Loňský druhý ročník akce s názvem Dřevosochání se setkal s nebývalým zájem a úspěchem. Není tedy divu, že se můžeme těšit na již třetí ročník Dřevosochání 2024. V letošním dvoudenním programu bude o zábavu a zajímavou podívanou opět postaráno.

Pozvánka:

PozvánkaZdroj: Archiv

Šermířská Pecka

Kdy: sobota od 13 hodin
kde: Pecka

Proč přijít: A je to tu rok 2024 a znovu se hlásíme s akcí Šermířská Pecka. Letos vás čeká tábor 30ti leté války. Můžete se těšit a otevřenou kuchyni hradu Pecka ve které budeme vařit, program pro děti, cvičení vojáků, komentovaná prohlídka tábora, felčara a snad se nám povede provést i bitva o hrad.

Pozvánka:

PozvánkaZdroj: Archiv

Pozvánky na další dětské dny:

Libáň

PozvánkaZdroj: Archiv

Mlázovice

PozvánkaZdroj: Archiv

Cholenice

PozvánkaPozvánkaZdroj: Archiv