Kozinec – Vyhlídková věž na vysílači Kozinec u Vidochova na sever od Nové Paky vám poskytne nádherné výhledy na Krkonoše, Podkrkonoší a Český ráj. Letos je možné 33 metrů vysokou rozhlednu navštívit vždy v sobotu od 12 do 17 hodin až do konce září. Provoz budou, stejně jako loni, zajišťovat dobrovolníci z občanského sdružení Klub přátel rozhleden. Návštěva v jinou dobu bohužel není možná. Prodej žlutých pohlednic série Rozhledny ČR, pamětní razítko. Přístup je možný po zelené TZT ze zastávky ČD Nová Paka město nebo ze stanice Horka u Staré Paky, nejbližší zastávkou je Levínská Olešnice na trati 030 Pardubice - Liberec. Parkování je možné u hlavní silnice číslo 16 z Nové Paky směr Hostinné. Odtamtud je to k věži necelý kilometr lesem. Internet: http://kozinec.xf.cz
Provozovatel: Klub přátel rozhleden, o.s. info http://rozhledny.wz.cz/kpr, 739 601 100.

Tábor – Tichánkova rozhledna na vrchu Tábor se nachází v nadmořské výšce 687 m.n.m. a je vyhledávaným poutním místem. Je druhým nejvyšším vrcholem v horním Pojizeří a může se pochlubit dlouhou tradicí vyhlídkových staveb. První dřevěná rozhledna dosahující úctyhodné výšky 22 m byla postavena už v letech 1888 - 1897. V roce 1911 byla zpřístupněna elegantní cihlová rozhledna, vysoká 35 metrů. Je právem označována za jednu z nejkrásnějších v Čechách. V současné době je již po rekonstrukci zpřístupněna a u ní naleznete na místě bývalé turistické chaty rekonstruovanou restauraci a penzion. Rozhledna je otevřena celoročně každý den.

Hořický Chlum – rozhledna v Hořicích byla byla postavena v roce 1998 jako základová stanice Eurotelu. Pata věže: 410 m n.m., celková výška: 41,54 m, výška plošiny: 27 m, počet schodů: 2x142
Ot.evírací doba:
duben – září (soboty, neděle a svátky) 9.00 – 18.00 hod.
říjen (soboty, neděle a svátky)
9.00 – 17.00 hod.
Po dohodě s KČT Hořice možnost návštěvy i mimo otevírací dobu. Tel.: 732 542 864 p. Nečesaný.

Masarykova věž samostatnosti – Před rozhlednou v Hořicích je malé parkoviště vhodné pouze pro osobní automobily, autobusy mohou stát u odbočky z hlavní silnice. Z náměstí lze k věži dojít po červené turistické značce za cca 20 min. V těsném sousedství věže se nachází oblíbený kemp , přírodní koupaliště Dachovy, romantická stavba Hlohová kaplička či nedaleká vyhlídková věž Hořický Chlum.
Otevírací doba: denně mimo pondělí 9.30 –12, 13 –17 hod. (květen – září). Vstupné 10 Kč, děti, studenti a důchodci 5 Kč.

Kozákov – Je nejvyšší horou Českého ráje. Čedičový vrch byl už od pravěku vyhledáván jako naleziště drahých kamenů.
Z vrcholu Kozákova a dnes z rozhledny je překrásný pohled na Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, České středohoří, Český ráj a Orlické hory, za krásného počasí až na čtvrtinu Čech.
Otevírací doba:
květen a září:
úterý až pátek 10 – 16
sobota a neděle 9 – 17
červen, červenec, srpen:
pondělí – neděle 9 – 17