Během dopoledne se všechny masky, a že jich byla bezmála padesátka, shromáždily v centru obce u místního hokynářství a odtud se vydaly v čele s muzikanty na dlouhý průvod celou vesnicí. Aby se celému průvodu pěkně pochodovalo, hrála jim do kroku Příchvojanka spolu s místními muzikanty, a že jim to pěkně hrálo!

V každém stavení na průvod masek čekalo pestré občerstvení, někde byly čerstvé koblížky, jinde chutné koláčky nebo slané dobrůtky a nikde nechyběla kořalička na zahřátí.

V odpoledních hodinách, když masopustní průvod prošel celou vesnicí, se všichni odebrali na místní koupaliště, kde byly připraveny pravé zabíjačkové lahůdky. A že se opravdu povedly a bylo si z čeho vybrat.

Byla vynikající prdelačka a prejt, bezkonkurenční gulášek, lahodné špízy, libová tlačenka, pikantní kroupy, křehoučká pečená žebírka, zkrátka nepřeberné množství zabíjačkových pochoutek, a ani tady nechybělo pivko jako křen a perfektně vychlazená kořalička. Celý masopust se opravdu vydařil, o čemž svědčí spousta hostů, kteří odcházeli domů ve velmi pozdních hodinách.

K masopustu patří dobré jídlo, pití, pěkná muzika a bujaré veselí, ale pro několik obětavců je masopust spousta dřiny,velký kus skvěle odvedené práce, zkrátka takový čtyřdenní maraton. Za to všem, kteří obětovali svoje síly, volný čas a všechno připravili, patří uznání a velké poděkování. ⋌Pavla Drapáková