V Ostroměři pořádají každým rokem letní taneční kurzy a počítají s jejich uskutečněním i v příštím roce 2012. Organizuje je Tělovýchovná jednota Ostroměř a letos zájemci zaplatili 1150 Kč za kurz a 350 Kč za gardenku. Tyto ceny bývají tak jednou za dva roky navýšeny o 50 – 100 Kč, a to z důvodu změny cen energií. Kurz začíná na konci června, obsahuje 9 lekcí a věneček. Zakončen je začátkem srpna. Taneční prodloužená se hradí mimo kurzovné. V Ostroměři nemají půjčovnu šatů, chlapci si obleky včetně košil a kravat většinou kupují, dívky si pak mohou obstarat večerní róbu v půjčovnách v Hořicích, Jičíně nebo v Kozojídkách.

Hořice – Podle sdělení pracovnice Domu kultury Koruna letos nebyl naplněn podzimní taneční kurs, ale v příštím roce by ho znovu rádi otevřeli. Letní taneční kurz stojí stejně jako podzimní – tj. 1200 kurzovné a 400 Kč dají zájemci za gardenku. Vstupné na jednotlivé lekce činí pro hosty (na balkon) 30 Kč, na prodloužené 50 Kč. Kurz tance vede taneční mistr Roman Konopásek s partnerkou. Hrají skupiny Sezam a Ego.

Jičín/Valdice – Taneční kurzy pod vedením manželů Mertlíkových tu pořádají jak pro dospělé (letos se přihlásilo 30 párů), tak pro mládež. Pro chlapce a dívky je vždy v pátek připraven sál v kulturním domě ve Valdicích. Cena kurzovného je letos kolem 1700 Kč a gardenka stojí 650 Kč. Pokud rozpočítáte cenu kurzu na hodiny, nejde o drahou záležitost. Na rozdíl od větších měst – třeba Prahy a Mladé Boleslavi tu neplatí děvčata vyšší cenu než chlapci. Co se týká oblečení – podle vyjádření tanečního mistra není potřeba kupovat a půjčovat si drahé róby. K tanci tradičně hraje živá hudba.

Sobotka – Letos taneční kurzy v Sobotce nebudou, zájemci se mohou přihlásit tanečních v Dolním Bousově. V příštím roce by se mohly taneční vrátit opět do Sobotky. Částka za výuku je 1200 Kč a 300 Kč za gardenku.⋌(vyd)