Obec se stará i o seniory. Nutno však podotknout, že se to týká i obce Ohařice. A tak pod záštitou starosty Samšiny pana Jiřího Knížka a starostky Ohařic paní Evy Erbanové se setkávají senioři obou obcí.

Ani nevím, po kolikáté se to už koná, ale jistě vím, že již několik let se pravidelně v předvánoční době scházejí v samšinské restauračce.

Začíná to tím, že jsou všichni potenciální senioři osobně na toto setkání pozváni, a to asi tuto akci odlišuje. Pánové Resl, Špígl a Grafek tyto lidi obejdou a pozvou. Je to normální? Já myslím, že ne.
Na tom je však vidět, jak si v našem kraji vážíme občanů.

Samotné setkání v hospůdce je pak už jen sousedské tlachání lidí, kteří, ač z jedné vesnice, se třeba až tak moc nepotkávají. Ani se nedivím, když někteří opravdu nemají ani šanci se bez pomoci pohybovat. A o to je to záslužnější.

Tradičně jim k dobré náladě přispívá známá kapela Srazilka z Drštěkryjí, a myslím, že úspěšně. Hrají totiž to, co senioři slýchávali již v mládí.

close zoom_in

A tak už nezbývá než si přát, aby se tato tradice udržela co nejdéle a aby lidé k sobě měli blízko, i když jim k tomu někdo trochu pomůže.

Jen mám malé obavy, co bude dál. Ne s námi seniory, my už víme, co nás čeká. Ale jaké vlastně ti dnešní mladí mají ideály, jak jsou schopni se opravdu bavit, jaké uznávají hodnoty atd.
Trochu je mi z nich smutno, ale neříkali to i naši předchůdci o nás? Je to asi věčné téma.
Takže, těšme se na další setkání seniorů v roce 2009, které, pokud budeme živi, si určitě zase užijeme. (frg)