Někdo sedí doma, v levé ruce svírá ovladač a druhou rukou ujídá česnekové jednohubky, v polospánku si o půlnoci ťukne s blízkými a potom si jde lehnout. Někteří z vás vidí v Silvestru pořádnou party a na Nový rok vyspáváte kocovinu, jiní vypouštějí venku petardy, další lyžují, cestují, baví se… Kdo ještě nemá plán na poslední večer roku 2010, přinášíme mu aktuální tipy z podniků, kde se vás rádi tento den ujmou.

Známá pivovarská zahrádka v Miletíně zve místní i přespolní, aby se přišli rozloučit se starým rokem, a to v 11 hodin. Organizátoři upozorňují: Nezapomeňte na teplé oblečení!

Hořice nabízejí velké množství restaurací, hospod, barů i diskoték. Většina z nich má otevřeno, nic speciálního se v nich však nechystá. Uvítají vás například v restauraci Labyrint, Bohema, Na Čechovce a na dalších místech. Stoly ještě jsou, doporučujeme však radši předem zavolat. Zdejší Music club pořádá pro mladé a pro každého, kdo se cítí, Silvestrovskou diskotéku, majitel klubu slibuje mnoho drinků za příjemné ceny.

V Nové Pace se musíte o zábavu postarat většinou sami. Mnoho zařízení má zavřeno, volná místa však ještě naleznete v Ježkově statku a restauraci KáZet, která má otevřeno i na Nový rok.

V Jičíně to vypadá podobně, ještě pár volných stolů najdete U dělové koule.

Sex on the beach – v tomto duchu letos pojal oslavy Silvestra music klub Bahno v Jičíně. Startují v 18 hodin. Čeká vás hudební produkce i barmanská free style show. Zatrsat si můžete i v podniku Tančící dům, který má na Silvestra tradičně otevřeno.

Lomnický music klub AION osloví tentokrát všechny velké technaře, kteří můžou přijít kývat hlavami do rytmu na technoparty, start ve 20 hodin.
Kdo se řadí do kategorie sportovců, kterým nevadí běh ani když mrzne jak praští, padá sníh a ještě k tomu je 31. prosinec, nechť přijede na Pecku, kde v deset hodin začíná třetí ročník Silvestrovského běhu Kryštofa Haranta. Závodu se může účastnit každý bez omezení věku. Akci pořádají oddíl OK Reco Sport, městys Pecka a TJ Harant Pecka.

Rekreační středisko Březka u Libuně zakončí rok se svými hosty velkolepě. Nebude chybět raut, tombola, živá hudba, pití zadarmo, ohňostroj či novoroční gulášek, to vše v ceně vstupenky, začátek v 18 hodin. Kromě jiného zde proběhne i soutěž O nejlepší chlebíček a chuťovku.

Slavili Silvestra ve středověku? Nevíme, každopádně v Dětenicích se tak zítra skutečně bude dít. Tamější středověká krčma pro hosty nachystala od 19 hodin velkolepé hody, břišní tanečnice, fakiry, kejklíře a ohňostroj. Otevřen bude i zámek, kde rovněž můžete navštívit hostinu nebo si prohlédnout rytíře a kouzelníka. Volná místa u stolu ještě jsou, ubytovací kapacita je však již plná.