„Všem malým i velkým, tlustým i tenkým, místním i přespolním se na vědomost dává, že na zámek do města Jitčína opět po roce zavítá sám vládce Masopust a jeho družina“… snad by naše pozvání mohlo i takto pohádkově pokračovat dál, ale mnohem lepší bude, když my sami nějaký živý masopustní příběh či pohádku společně vytvoříme. Chcete-li, vstupte tedy s námi do onoho podivuhodného masopustního reje, který vyvrcholí – letos výjimečně – již v masopustní neděli 19. února pestrou veselicí na třech nádvořích jičínského zámku.
Program:

masopustní průvod z Valdštejnské lodžie – 13.30 hodin
arkádové nádvoří jičínského zámku – 14 až 17 hodin
Masopustní starostování, Řehečské kvarteto a tanec s medvědem, Kanafaska ZUŠ, Ritornello – Literácy Jitčín a tanečníci Kočí, Jičíňáček, Fidle, Sokol Jičín, Pirilampo, hudební štafeta všech muzikantů, masopustní orchestr, tanec o krále masek, tanec popelečních kočiček – Studio tanečního divadla K-klub, masopustní orloj, pohřbení Masopusta a předání vlády Půstu…

hodovní nádvoří 14 až 17 hodin:
Domeček plný dobrot, Divadlo Bufet, stolní žrádlomat, hodovní a pijácké písně a tance, masopustní škatulata batulata…
nádvoří hry 14 až 16.30 hodin
dílna masopustních masek – K-klub, dílna na výrobu netradičních nástrojů – Z. Seidl, nácvik masopustního orchestru harampádí, dílna vrkočů… masky, rozličné nástroje a teplé ošacení s sebou. Vstupné dobrovolné.

Pecka – Masopustní průvod s večerním posezením v sále hasičské zbrojnice se chystá na sobotu 18. února. Začátek akce je plánován na 15. hodinu od kostela sv. Bartoloměje v Pecce. Na hojnou účast se těší pořadatel – občanské sdružení Bezdružic.

Chodovice – Dnes 18. února je sraz masek u kostela sv. Bartoloměje v Chodovicích ve 14.30 hodin. Za doprovodu hudebního souboru Hořeňák se s průvodem vydáme kolem parcel, projdeme náves v Holovousích a pak budeme pokračovat přes ,,zahumení´´ k hostinci U Krejčů, kde bude zahájen maškarní bál.

Drštěkryje – SDH Drštěkryje pořádá dnes 18. února masopustní průvod. Sraz účastníků je ve 13 hodin před pastouškou v Drštěkryjích. Směr průvodu: Drštěkryje – Betlém – Všeliby. Průvod bude zakončen v hospůdce na Samšině. Masky vítány, do kroku hraje Příchvojanka.

Robousy – Masopustní průvod vyrazí dnes v 9 hodin od bývalých dílen v Dolních Robousích. V dějinách obce je to již 34. ročník. Masky, mezi kterými určitě nebude chybět medvěd a ženich s nevěstou, doprovodí hudba.

Ostružno – Masopust již nastal, hlásají v Ostružně, kde pořádají veselici na návsi v sobotu od 14 hodin. Tradiční průvod masek vsí, muzika a pravé vepřové hody a k tomu vám zahrají Literácy Jitčín pod vedemí Michalela Pospíšila. Masky a rozličné hudeb nástroje jsou vítány!