Pavel Matějovský, 49 let
Poprvé jsme se zamiloval o prázdninách, když jsem ukončil pátou třídu základní školy a vyrazil na tábor do Jabkenic. Hned se mi tam zalíbila moc pěkná holčina, jmenovala se Edita. Měla krásné hnědé oči a husté černé vlasy. Byla to vysněná víla, a já jsem jí dal svoji první pusu. Dodnes mám její adresu, ale nikdy jsem jí nenapsal.

Ondřej Macháček, 26 let
Jako malý chlapec jsem strávil léto na dětském táboře kdesi v jižních Čechách, kterého se zúčastnilo kolem dvaceti dětí. Chlapci převažovali nad děvčaty. Tábor nebyl vcelku nijak zvláštní, ale například strava a ubytování byly dobré, to stejné se dá říci o programu, který si pro nás připravili vedoucí.

Jednoho dne jsme dostali bojový úkol obstarat si večeři v nedalekém lese. Jako správný lovec, do kterého jsem se vžil i s dalšími kumpány z tábora, jsme vyrazili lovit divokou zvěř. Netrvalo dlouho a slavili jsme úspěch v podobě uloveného zajíce. Večeře byla úžasná, zajíc splnil naše očekávání a my mohli spokojeně s nacpaným žaludkem usnout na tvrdých palandách.

Ráno začalo krásně, sluníčko svítilo, ptáci zpívali, květiny voněly a já vesele zvracel. Neúspěch alternativní léčby táborového doktora si vyžádal své, návštěva hospicu mne neminula. Po návratu s lízátkem v ústech za statečnost jsem si užíval nebývalé pozornosti a tehdy jsem ji spatřil. Vypadala jako anděl.

Jak krásné období začalo, tábor se zdál být nejkrásnějším místem na světě až do dnů, kdy se blížil jistý konec. Ta cesta vlakem domů byla po skončení nejhezčích prázdnin jako za trest. Nechtěl jsem svoji dívku opustit, slíbili jsme si lásku na věky věků. Pár ručně psaných dopisů, vyznávání lásky na dálku, bylo vniveč!

Markéta Kohoutková, 24 let
Poprvé jsem byla opravdu zamilovaná v sedmnácti letech, když jsem potkala Šimona. Šli jsme spolu na koncert, kde jsme se poprvé chytili za ruce, a já se cítila báječně jako bych si poletovala někde v obláčkách. Začali jsem spolu chodit, po pár měsících však zamilovanost vyprchala, a tak jsme se rozešli.

Poté jsem potkala Petra, se kterým jsme byli ze začátku dlouho jen kamarádi. Oba jsme se báli učinit první krok, tyto měsíce byly krásné a o to hezčí pak bylo, když jsme se poprvé políbili. Po pár letech nám to však spolu přestalo klapat a náš vztah nevydržel dlouhodobé odloučení. A tak stále hledám toho pravého.