Jedná se o celorepublikovou akci k propagaci četby a knihoven. Uskuteční se od 3. do 9. října. Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně vás zve v pondělí od 9 do 11 hodin na hravé dopoledne pro děti a rodiče.

 Na čtvrteční dopoledne se chystá beseda se spisovatelkou Ivou Procházkovou (pro základní školy). Od 4. října začínají počítačové kurzy (nejen) pro seniory ( 4. a 6. října od 8.30 ). V pátek se můžete těšit na setkání s básníkem a spisovatelem Karlem Sýsem (od 16 hodin).

 Po celý týden bude v Galerii radosti instalována výstava Má pohádka teď bydlí v Jičíně. Knihovna v tomto týdnu dále nabízí registraci nových čtenářů zdarma, odpuštění poplatků za upomínky a výprodej vyřazených knih.

Městská knihovna Kopidlno se připojí k celorepublikové akci od 3. do 7. října. MOTTO: Tolik knih jako knihovna doma mít prostě nemůžete.

Akce, které vás v knihovně čekají: internet po celý týden zdarma, výstava konceptu kroniky Mlýnce a Pševsi 2010, amnestie dlužníků – kdo vrátí knihu po upomínce, bude osvobozen od poplatků za upomínku, přihlašování nových čtenářů zdarma pro letošní rok, Provázkiáda – navažte přátelství s knihovnou, výstava knih Václava Čtvrtka, kvízy, testy, ukázka elektronické knihy, práce s on – line katalogem městské knihovny a nahlížení do konta čtenáře.

Co chystáte pro čtenáře v rámci Týdne knihoven ve svém zařízení? Knihovnice, napište nám a my budeme naše čtenáře prostřednictvím Jičínského deníku informovat o všech aktivitách!