V pátek se tu od 20 hodin představí turnovské studio A. Marek se svou osobitou úpravou ruské klasiky Tři sestry. V sobotu bude v 15 hodin zahájena vernisáží výstava černobílých fotografií Lukáše Severýna. S výsledky jeho tvorby, v níž hraje důležitou roli i krása ženského těla, se můžete seznámit až do 5. července. Bez ohledu na astronomické poučky totiž začalo Jičínské léto. Abychom tento údaj uvedli na pravou míru: Májovou nedělí odstartoval už sedmý ročník projektu KZMJ, na kterém se podílejí i další městské organizace, spolky, sdružení i jednotlivci. Cílem několika desítek kulturních, společenských i sportovních akcí je nabídnout návštěvníkům možnost atraktivního využití volného času, prázdnin a dovolených. Kromě letošních novinek v podobě oživlých pohádkových postav či kostkovišť v centru dostanou prostor i osvědčené projekty.

Hovoříme o pravidelných sobotních pohádkách v zahradě Radky Mizerové a Roberta Smolíka naproti Rumcajsově ševcovně v ulici Pod Koštofránkem. Představení Pustý les, připravené na sobotu od 16 hodin, bude první z inscenací, které se zde budou střídat týden co týden až do konce srpna. Stejně jako rodinné filmy v biografu jsou pohádkové soboty součástí dalšího dlouholetého projektu KZMJ „Jičín – brána do pohádky“.

Veškeré bližší informace získáte již brzy na stránkách www.jicinskeleto.cz , ve speciálním vydání letního programového přehledu KAM , již nyní také ve (Vý)letních novinách i na plakátech věnovaných tomuto projektu. „Jak už bylo řečeno, Jičínské léto není jen programem KZMJ, takže pokud o nějaké chystané akci víte, nebo ji sami připravujete a chcete, aby se o ní vědělo, pak se stačí zastavit v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí nebo poslat email na adresu: mic@jicin.org, a váš tip bude zařazen do elektronického seznamu akcí,“ vzkazuje všem ředitel KZMJ Pavel Nožička.