První kniha byla umístěna již 29. 9. Pro více informací sledujte stránky knihovny a facebook Hledačů knih. Na stránkách knihovny najdete i další program Týdne knihoven. Týden knihoven proběhne ve dnech 3. – 9. října 2016.

Projekt „Hledači knih" je inspirován hrou Pokémon GO, v níž lidé skrze mobilní aplikaci loví v reálném světě virtuální pokémony. Ve hře Hledači knih loví hráči skutečné knihy, které jiní hráči umístili na turisticky frekventovaná místa. Myšlenka této literární hry se zrodila v Belgii, kde si získala velikou oblibu a zapojilo se do ní už 40 000 lidí. Literární nadšenci přenesli tuto hru i do České republiky. Platforma hry existuje na facebooku ve skupině s názvem „Hledači knih". Zde jsou umístěna podrobná pravidla a právě sem hráči nahrávají fotky míst, kde jsou knihy umístěny.

Jičínská knihovna se rozhodla přenést tuto hru do Jičína. V rámci Týdne knihoven umístí na zajímavá místa v Jičíně několik knih volných k odlovu libovolným čtenářem. Skladba knih bude pestrá, od dětské literatury přes romány až po detektivky. Tímto se mezi lovce dostane první várka knih na odchyt.
Jičínská knihovna Vás zve k napínavé hře a dalším pořadům v měsíci říjnu.
Michaela Sehnalová