V pořadí již třetí instalace konceptu Imaginárium v prostorách jičínské konírny čerpá inspiraci ve světě sportu. Témata, jakými jsou hravost, soutěživost, fair play a přátelství, jsou tentokrát hlavní inspirací tvůrčítho týmu Imaginária, aniž by se vzdálil kouzlu divadelního světa a hodnotě řemeslné práce.

Řada objektů vznikla pro rozsáhlou výstavu v Theatre L´Avant Seine v pařížské čtvrti Colombes jako doprovodný program letošní Olympiády. Tyto nové "imaginární objekty" budou v České republice poprvé vystaveny právě v rámci jičínské instalace. Instalace vznikla v koprodukci s Theatre L´Avant Seine v Colombes a Theatre L´Estive z Foix.

Na výstavě se podílel tvůrčí tým vystavujících, mezi které patří Renata a Martin Lhotákovi, Tereza Komárková, Irena Vodáková, Andrea a Josef Sodomkovi, Barka Zichová, Veronika Podzimková, Jana Paulová, Lukáš Urbánek, Pavel Macek, Lucie Knytlová, Matěj Forman a další. Autorem konceptu výstavy je Matěj Forman, osvětlení připravil Igor Schmidt, zvuk Philippe Leforestier, produkce se zhostil Jakub Hradílek a stavbu provedl Petr Pasler, Jonáš Prašivka a Petr Horký.

Výstavu můžete navštívit od 25. května do 15. září 2024.