Nositel toho jména žil od devadesátých let minulého století v Mlázovicích, kterým věnoval plastiku Vlna, zdobící tamní náměstí. Zároveň až do 30. prosince potrvá v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem výstava ze sochařské a medailérské tvorby mimořádného umělce.

close zoom_in

 

 

 

Jak Deník informovala Mistrova manželka, je monografie kromě Prahy k dispozici i v našem regionu. K mání je v Turnově, ale bude i v Jičíně. „Právě jsem se domluvila s ředitelkou knihovny v Jičíně paní Lidmilou Košťálovou, že na počátku příštího roku uskutečníme křest publikace v Knihovně Václava Čtvrtka a následně bude ke koupi i ve městě.“ Jiří Korec nebyl v přízni předlistopadového režimu, a tak jeho dílo znají převážně milovníci umění.

V Roudnici je ke zhlédnutí 125 prací. Pročítáme–li soupis jeho tvorby, zjistíme, že byl autorem například výtvarného návrhu stěny ve vstupu do pražského divadla Semafor. K velkým realizacím patří účast na Světové výstavě EXPO 67 v Montrealu. Mistr Korec podle úsudku mnohých znalců svou tvorbou předběhl dobu.

close zoom_in


Bohužel byl příliš skromný, aby se dovedl prosadit a jeho tvorbu poznala širší veřejnost. Výstava a monografie jsou malou splátkou dluhu velkému umělci.