Zpracovávali dotazníky, anketu, připravili program pro spolužáky, setkali se s představiteli samosprávy a Technických služeb, formulovali návrhy na zlepšení odpadového hospodářství. Vytvářeli i reklamu na ekologicky šetrný výrobek, psali tiskové zprávy.
V silné konkurenci Jičínští nejprve postoupili mezi dvanáct nejlepších týmů v republice a svůj úspěch pak na prezentaci v Národním muzeu v Praze završili vítězstvím. Odměnou bude týdenní pobyt na Šumavě. Sami přiznávají, že úspěchem byli zaskočeni, porota měla totiž zpočátku výhrady k tomu, že na LG soutěží týmy hned dva.

Vítězný týn:
Barbora Paličková
Eliška Macounová
Eliška Kapounová
Mirka Hakenová
Marek Šoltys
Marek Sytný
Renáta Tylová
Vlaďka Vondráčková
Lenka Bílková
a koordinátor z ČSOP Křižánky
Vojtěch Drahoňovský

„Společnou prezentaci nám neschválili, pak jsme měli menší technické problémy, takže to pro nás moc dobře nevypadalo, o to větší pak byla radost při vyhlašování,“ říká Marek Sytný.
Kromě výhry vidí studenti přínos v získání nových informací, zkušeností, ale i přátel a kontaktů. Volný čas strávený na tvorbě projektu prý raději nepočítali, ale rozhodně nelitují, navíc chtějí v aktivitách pokračovat.
„Máme domluvené besedy ve školách, už jsme byli na Veliši a čekají nás další, na gymnáziu se budeme podílet na úpravách zahrady, jejíž prostředí chceme zlepšit,“ pokračuje Marek Sytný. Byla podána žádost o grant na zelenou učebnu.